Омразата не секва, но и РБ (Лайпциг) не пада (видео)

Кьолн и РБ (Лайпциг) започнаха вихрено, но завършиха миролюбиво при 1:1 в последния мач от петия кръг на Бундеслигата. Точни бяха Оливър Бърк (5') за гостите и Юя Осако (25') за "козлите". По този начин двата тима продължиха с успешните си игри от началото на кампанията, като с Байерн (Мюнхен) и Хофенхайм са единствените без допусната загуба.

Началото на двубоя се забави с 15 минути, защото фенове на домакините блокираха постъпите към стадиона за автобуса на "червените бикове" в знак на протест срещу комерсиализацията във футбола и в частност в клуба от Източна Германия, който те имат за изкуствено създаден.

Напрежението си каза думата и още от първия съдийски сигнал всяко докосване на топката от футболист на РБ беше освирквано. Омразата към гостуващите играчи стана още по-видна след 5-ата минута, в която новото попълнение Оливър Бърк вкара за 0:1. Заради стила си на игра 15-милионната покупка на Лайпциг е сравняван с Гарет Бейл. За 19-годишния шотландец, привлечен от Нотингам Форест, това беше дебютно попадение за клуба и то в първия му мач като титуляр.

Домакините веднага заредиха атака след атака и в 25-ата минута заслужено стигнаха до изравняването чрез Осако.

Постепенно обаче темпото спадна, чистите положения ги нямаше и двата тима се примираха с очертаващото се реми.

Двубоят в Кьолн влиза в историята с това, че с появата си на терена нападателят на РБ (Лайпциг) Тимо Вернер (20 г.) подобри рекорда за най-млад играч със 100 мача в Бундеслигата, задминавайки постижението на Юлиан Дракслер.

Преди започването на кръга Кьолн беше втори в класирането, сега вече е трети, но рискува да падне още надолу, защото го очакват две поредни гостувания на Байерн и Айнтрахт (Франкфурт). "Червените бикове" пък са на един успех от втората позиция и ще приемат Аугсбург след седмица.