Левски на осминафинал след феноменален гол (видео+галерия)

Феноменално изпълнение на Бабатунде Адениджи класира Левски на осминафинал за Купата на България. "Сините" надвиха много трудно с 2:0 Царско село в мач от 1/16-финалите на стадион "Локомотив" в "Надежда". Нападателят на Нигерия се превърна в герой за "сините", след като отбеляза със страхотна задна ножица в 76-ата минута за 1:0. Таранът обра аплодисментите на феновете по трибуните със своето великолепно изпълнение. Пет минути по-рано Реян Даскалов от състава на Тодор Янчев бе изгонен за втори жълт картон.

Секунди преди края резервата Хеан Деса вкара своя първи гол за 26-кратните шампиони. Националът на Перу се завърна в игра, след като над един месец отсъстваше поради травма.

Царско село - Левски Най-хубавото за тима на Люпко Петрович е победата, тъй като играчите в синьо разочароваха силно с изявите си на терена. Особено през първите 70 минути от срещата. Сърбинът направи пет промени в стартовите 11 от мача с Пирин (2:0). Галин Иванов дебютира за "сините". Освен него от първата минута започнаха Симон Сандберг, Мики Орачев и Иван Чворович, който вчера празнуваше рожден ден, а днес направи официален дебют за столичани. Сашо Александров, Пиргов, Сандберг и Орачев бяха защитниците на гостите, докато Де Ноойер, Георги Костадинов, Иванов, Прохазка и Нар действаха зад Бабатунде Адениджи.

Царско село - Левски Двубоят започна на бавни обороти, като "сините" имаха превес. Първият удар бе на Нар в 14-ата минута, но Пейков без проблем спаси. Пиргов с глава стреля в аут от малък ъгъл в 19-ата минута.
Адениджи пък пробва рефлекса на Пейков в 22-ата минута с удар отдалеч. Следващите минути "сините" продължиха да владеят топката, но без да имат идея как да стигнат до опасност.

В 43-ата минута Симеон Ганчев изненада Чворович с далечен удар. Сръбският вратар със сетни усилия изби в ъглов удар. Буквално в последната секунда на първата част Пиргов с глава пропусна добра възможност.

Царско село - Левски На почивката Мехди Бурабия замени Орачев. Втората част започна със силен удар на домакините, който бе спасен от Чворович. Последва падане на Симеон Ганчев в наказателното поле на "сините", но нарушение нямаше. Левски продължаваше да няма идея какво да прави, за да стигне до гол. Така в 60-ата минута Петрович пусна Аниете на мястото на Иванов, който е много далеч от най-добрите си дни.

Испанецът бе близо до гол в 64-ата минута, но стреля в аут. Преди това домакините искаха нарушение на Адениджи срещу Гуцев.

След добра контраатака в 68-ата минута Александър Якимов проби отляво и стреля в ръцете на Чворович, а при следващата атака Прохазка бе близо до гол от воле.

Царско село - Левски Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко. Това се случи в 70-ата минута, когато Реян Даскалов получи втори жълт картон за дърпане на фланелката на Нар. След центрирането от фаул Пиргов стреля с глава в ръцете на Пейков.

В 76-ата минута Адениджи изправи над 1000 фенове на клуба на крака. Нападателят получи подаване на Костадинов с глава в наказателното поле и със страхотно изпълнение на задна ножица не остави шансове на Пейков. Попадението бе негово четвърто за този сезон.

Царско село - Левски С гол преднина и човек повече играчите на Петрович започнаха да играят още по-свободно и пропуснаха още две възможности. Попадение на Адениджи бе отменено поради засада, след което нигериецът обра овациите при смяната си с Деса, който се завърна в игра за първи път след срещата с Монтана на старта в Първа професионална лига.
Перуанецът вкара за 2:0 на празна врата (б.а. като беше в положение на засада след подаването на Сашо Александров) и веднага отиде да поздрави Петрович, с когото се скараха след отпадането от Марибор в Лига Европа.

Царско село - Левски Левски не впечатли, но постигна целта си, като се класира сред 16-те най-добри в турнира. Само 24 часа по-рано на същия стадион бе хвърлена бомбата в тази фаза, след като Локомотив (София) изхвърли един от фаворитите за трофея ЦСКА-София.

Играчите на Тодор Янчев направиха всичко възможно по силите си, като заслужават адмирации, след като почти до края на срещата играха като равен с лидера в родния елит.

Жребият за Купата на България ще бъде теглен във вторник на 27 септември.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛЕВСКИ 0:2