Ники Митов изхвърли Берое

Тимът на Септември (София) изхвърли Берое от турнира за Купата на България. Отборът на Николай Митов победи с 2:0 "заралии" в "Драгалевци", като хвърли една от бомбите на 1/16-финалите на турнира. Георги Стоичков в 41-ата минута и Петър Тончев в 57-ата отбелязаха попаденията за тима от Втора лига.

Септември - Берое Домакините започна по-активно срещата, като след няколко възможности се стигна до гол. Това стана в 41-ата минута, когато Благой Наков се възползва от грешка на защитата в зелено. Той финтира Благой Макенджиев, след което върна топката от аутлинията към Георги Стоичков, който от 11 метра прати топката в мрежата за 1:0.

Септември - Берое На полувремето Александър Димитров извърши две промени в своя състав, като в игра влязоха Давид Манга и Маркитос на местата на Ерик Почански и Васил Панайотов. Гостите опитаха да върнат попадението, но без да създават голови положения.

Септември - Берое Така в 57-ата минута Септември шокира гостите с нов гол във вратата на Макенджиев. Тона стана, след като Янко Ангелов получи топката по десния фланг, навлезе в наказателното поле и веднага намери оставения непокрит Петър Тончев, който от непосредствена близост се разписа за 2:0.

Септември - Берое До края Берое натисна, но Петър Дебърлиев бе безгрешен, въпреки опитите на Манга, Педро Маркеш и Ради Кирилов, които не се възползваха от своите шансове.

Така воденият от Ники Митов отбор изхвърли един от фаворитите в турнира и миналогодишен полуфиналист в надпреварата.

СЕПТЕМВРИ (СФ)- БЕРОЕ  2:0
1:0 Стоичков (41)
2:0 Тонев (57)

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): Петър Дебърлиев, Петър Генчев, Георги Купенов, Богомил Дяков, Стоян Предев, Георги Стоичков, Янко Ангелов, Божидар Кацаров, Петър Тончев, Александър Манолов, Благой Наков
Резерви: Валентин Галев, Димитър Руйчев, Асен Чандъров, Иван Тилев, Даниел Пехливанов, Костадин Аджов, Здравко Димитров

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Александър Василев, Христофор Хубчев, Том, Ерик Почански, Кохей Като, Георги Динков, Педро Маркес, Васил Панайотов, Радослав Кирилов, Георги Божилов
Резерви: Михаил Михайлов, Карлос Охене, Александър Колев, Станислав Дрянков, Емин Ахлем, Маркос Барено, Давид Манга
СЪДИЯ: Никола Попов