Нюкасъл си отмъсти на Уулвс, Борнемут отпадна след продължения (видео)

Нюкасъл елиминира Уулвърхамптън от турнира за Купата на Лигата в Англия след победа с 2:0. "Свраките" бяха по-добрият отбор и заслужено се класираха за 4-ия кръг с попадения на Мат Ричи и Йоан Гуфран. По този начин отборът на Рафаел Бенитес си отмъсти за домакинската загуба от "вълците" със същия резултат в Чемпиъншип преди няколко дни.

Двата гола за домакините паднаха в разстояние само на две минути. В 29-ата Мат Ричи навлезе в наказателното поле след хубава комбинация и технично прати топката в далечния ъгъл, а малко след това Гуфран удвио преднината на "джордитата".
Представителят на Висшата лига Борнемут отпадна след продължения от Престън с 2:3. В редовното време за "черешките" се разписаха Люис Грабън от дузпа и Дан Гослинг, а за гостите точен на два пъти беше Симон Макиенок. Датчанинът оформи своя хеттрик в 111-ата минута и изхвърли Борнемут от турнира.

В другите мачове тази вечер Рединг победи като гост Брайтън с 2:1 след попадения на Стивън Куин и Джон Суифт, а Крис Ууд донесе минималния успех на Лийдс над Блекбърн с 1:0.