Ливърпул мина с лекота през Дарби Каунти и е в следващия кръг (видео)

Ливърпул се класира за четвъртия кръг на Купата на Лигата, след като победи с 3:0 Дарби Каунти като гост. Рагнар Клаван (24'), Филипе Коутиньо (50') и Дивок Ориги (54') материализираха с голове пълното превъзходство на селекцията на Юрген Клоп.

Найджъл Пиърсън заложи на Джонатан Мичел на вратата. Крис Беърд, Брадли Джонсън, Андреас Вайман и Дарън Бент също започнаха.

Лорис Кариус дебютира на вратата на Ливърпул, а Марко Груич започна за първи път като титуляр за мърсисайдци. Филипе Коутиньо, Роберто Фирмино и Дивок Ориги водеха атаката на гостите.

Мърсисайдци започнаха много по-активно и в първите минути Хендерсън и Фирмино отправиха много опасни удари от далечна дистанция, но и в двата случая топката мина на сантиметри от целта.

В 24-ата минута Рагнар Клаван откри резултата. Коутиньо центрира от корнер, Кеог тръгна да изчиства топката, но се оплете и централния бранител на Ливърпул вкара отблизо първия си гол за мърсисайдци. Три минути след това Ориги можеше да удвои, но Мичел спаси удара на белгиеца, който преди това отново бе направил за смях Кеог. Четири минути преди почивката Мичел пак се намеси добре след много опасен изстрел на Ориги от около 25 метра.

Ливърпул реши всичко в първите десетина минути на втората част. В 49-ата минута Фирмино изведе много добре през центъра на отбраната Коутиньо, който стреля в ъгъла за 0:2. Пет минути след това авторът на втория гол пък изведе хитро Ориги, който с мощен шут от малък ъгъл направи победата на гостите класическа.

Дарби Каунти: Мичел, Кристи, Кеог, Беърд (46'-Инс), Олсон (64'-Лоу), Джонсън, Пиърс, Бътърфийлд, Хюз, Вайман (55'-Елсник), Бент

Ливърпул: Кариус, Клайн, Матип, Клаван, Морено, Лейва, Груич, Хендерсън (57'Джан), Коутиньо (63'-Ингс), Фирмино (77'-Ежария), Ориги

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!