Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Челси изхвърли шампиона от Купата на Лигата след изоставане от два гола и обрат в продълженията (видео)

Челси победи с 4:2 шампиона Лестър като гост и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата. Лондончани изоставаха с два гола, реализирани от Шинджи Оказаки (17', 34), но в самия край на първата част Гари Кейхил намали. Сесар Аспиликуета изравни в 49-ата минута със страхотен гол след удар от въздуха, а минута преди края на редовното време домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Марчин Василевски. Това се оказа решаващо за крайния изход и в самото начало на първото продължение Сеск Фабрегас (92', 94') вкара два бързи гола, с които прати своя отбор в следващата фаза.

Мениджърът на "лисиците" Клаудио Раниери бе направил цели седем промени в своя състав - Марчин Василевски, Бен Чилуел, Демарай Грей, Анди Кинг, Джефри Шлуп, Шинджи Оказаки и Ахмед Муса започнаха като титуляри. Маркос Алонсо дебютира за Челси. Асмир Бегович бе на вратата, а Сеск Фабрегас, Виктор Моузес, Рубен Лофтъс-Чийк, Педро Родригес и Миши Батшуай също стартираха като титуляри. Бившият играч на Лестър Н'Голо Канте остана на скамейката.

Още в петата Педро бе изведен от Давид Луис зад отбраната и прати топката в мрежата зад Цийлер, но попадението бе отменено заради тънка засада на испанеца. В десетата минута гостите претендираха за дузпа заради игра с ръка на Василевски, но сигнал не последва. Няколко минути след това имаше спорна ситуация и в другото наказателно поле, където Муса бе побутнат с ръце от Кейхил. Дузпа обаче отново не бе отсъдена.

В 17-ата минута домакините поведоха след комична грешка в отбраната на Челси. Муса центрира отдясно, но Кейхил не успя да пресече, а Алонсо някак върна с гърди топката към Оказаки. Бегович също се чудеше какво да прави и японецът вкара с глава от малък ъгъл за 1:0. В 34-ата минута отново отбраната на Конте се представи нелепо. Анди Кинг изведе Оказаки, Давид Луис не знаеше как да попречи на японеца, който отново преодоля от малък ъгъл неубедителния Бегович - 2:0.

В добавеното време на първата част гостите върнаха едно попадение. Кейхил бе изпуснат при един корнер пред вратата на Цийлер. Английският национал засече на далечната греда, стреляйки към опразнения ъгъл, Дринкуотър опита да изчисти от голлинията, но топката срещна Давид Луис и се върна във вратата. Повторенията показаха, че още при удара на Кейхил топката бе преминала голлинията и затова попадението бе записано на негово име.

Четири минути след подновяването на играта Челси изравни, след като Аспиликуета намери чудесно от въздуха една изчистена от защитата на Лестър топка и с удар от границата на наказателното поле простреля Цийлер за 2:2.

В 58-ата минута Грей имаше претенции за дузпа, но решението бе фаул в полза на гостите. Десетина минути след това Миши Батшуай бе близо до това да направи пълен обрат след много хубав удар от около 25 метра. Цийлер обаче спаси. Минута след това Диего Коща, който се появи като резерва, пропусна още по-добра възможност, след като бе изведен зад отбраната и стреля покрай Цийлер, но топката премина на няколко сантиметра встрани от далечната греда.

1/4 час преди края "лисиците" пропиляха две страхотни възможности. Първо Муса се озова очи в очи с Бегович и опита да го прехвърли, но в последния момент вратарят пипна топката, която премина встрани. При последвалия корнер Уйоа засече с глава, подавайки към Кинг, който бе оставен сам на далечната греда. Уелсецът подложи глава, но вместо да прати топката в празната врата от един метър, стреля над гредата.

Минута преди края на редовното време Лестър остана с човек по-малко, след като Марчин Василевски получи директен червен картон за удар в лицето на Коща. В добавеното време именно Коща пропусна последната добра ситуация, което означаваше, че мачът влиза в продължения. Още в първото от тях Челси нокаутира своя съперник. В 92-ата минута Фабрегас направи обрата пълен след много хубава атака, при която Азар спря с пета топката за своя съотборник, който стреля в ъгъла за 2:3. Две минути след това Дринкуотър не се намеси добре при нов пробив на Азар и свали топката с глава към Фабрегас, който вкара втория си гол.

След това темпото логично спадна и двата отбора доиграха оставащото време.

Лестър: Цийлер, Симпсън, Морган, Василевски, Чилуел, Грей (89'-Амарти), Кинг, Дринкуотър, Шлуп, Оказаки (75'-Уйоа), Муса (76'-Варди)

Челси: Бегович, Аспиликуета, Кейхил, Луис, Алонсо, Моузес, Фабрегас, Матич, Педро (89'-Азар), Лофтъс-Чийк (67'-Коща), Батшуай (79'-Чалоба)

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!