Спартак (Плевен) измъчи Пирин

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна изключително драматичен успех с 3:2 срещу състава на Спартак (Плевен) в турнира за Купата на България. Срещата се игра при изключително тежки условия на терена в Плевен, но футболистите на Стефан Генов бяха по-подготвени, за да стигнат до победата, която дойде в края на сблъсъка. В герой за "орлетата" се превърна Даниел Младенов.

Двубоят започна много равностойно. През първата част и двата отбора имаха малко шансове, а тимовете залагаха основно на здрава битка в центъра на терена. Резултатът на почивката бе 0:0, а головете започнаха да падат през второто полувреме. Муйеци направи резултата 1:0 в 49-ата минута. Вторият гол стана 12 минути по-късно, а в негов автор се превърна Венци Бенгюзов.

Всички около 100 фена очакваха лесен завършек на мача, но Крис Гади и Иво Иванов наказаха слабата игра на "орлетата" след втория гол. Все пак в герой за отбора от Първа лига се превърна Даниел Младенов, който се разписа и оформи крайния резултат.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ПИРИН (БЛ) 2:3

0:1 Ндуйе Муйеци 49
0:2 Венци Бенгюзов 61
1:2 Крис Гади 64
2:2 Иво Иванов 79 д.
2:3 Даниел Младенов 87

Стартови състави:

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 1. Димитър Пантев, 17. Николай Велков, 20. Мартин Митов, 5. Цветелин Радев, 3. Стенислав Георгиев, 15. Тихомир Тодоров, 8. Иво Иванов, 9. Стефан Христов, 45. Григор Долапчиев, 7. Владимир Каптиев, 19. Крис Гади

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 73. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 27. Костадин Ничев, 4. Кристиян Костърна, 3. Румен Сандев, 18. Юлиян Попев, 30. Тодор Траянов, 16. Венцислав Бенгюзов, 11. Даниел Младенов, 9. Владислав Златинов, 10. Ндуе Муйеци