"Смърфовете" напред за купата след 5:2 край морето

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира с лекота на 1/8-финал за Купата на България. "Смърфовете" разбиха с 5:2 като гост Черноморец (Балчик). Нападателят Веселин Марчев (12, 44) вкара две попадения за пловдивчани, а Димитър Велковски (43), Мартин Райнов (70) и Асама Рашид (90) също отбелязаха по едно попадение. Александър Попов (37) и Румен Александров (91) бяха точни за момчетата на Георги Иванов-Геша.

Наставникът на гостите Илиан Илиев направи доста промени в състава. Той пусна младока Иван Марков до Димитър Везалов в центъра на защитата, а Димитър Велковски стартира от първата минута.

Веско Мирчев даде аванс на "бяло-черните" в 12-ата минута. Нападателят бе най-съобразителен, след като Християн Христов изби изстрел на Умарбаев. Изненадващо играчите на домакините изравниха в 37-ата минута, когато Попов прати топката в мрежата с глава.

Малко преди края на първата част Локомотив реши всичко, като взе аванс от два гола. Първо Велковски бе точен в 43-ата минута, след като Христов се размина с топката при центрирането на Димо Бакалов. 60 секунди по-късно упражнението се повтори. Бакалов центрира, Христов и защитник на домакините се разминаха с топката, а Марчев без проблем вкара за 3:1.

Новият национал на България Мартин Райнов също записа името си сред голмайсторите. Това стана в 70-ата минута, когато остана очи в очи с Христов и вкара четвърти гол за "смърфовете". Попадението е негово първо за Локомотив.

В последните минути на срещата двата тима си размениха по един гол. Първо резервата на Локо Сама Рашид бе точен с диагонален изстрел, а при следващата атака от фаул Румен Христов оформи крайното 2:5.