Лудогорец прескочи с лекота Ботев (Враца) (видео)

Отборът на Лудогорец победи с 4:0 като гост четвъртия във Втора Лига - Ботев (Враца) и по този начин се класира за 1/8-финал за купата на България.

Първият гол падна в 33-ата минута и бе дело на Лукас Саша. В 45-ата минута Кампаняро удвои. В 60-ата минута Терзиев направи резултата класически. Абел Анисе оформи от дузпа крайния резултат - 4:0 в даденото продължение.

Старши треньорът на българския шампион Георги Дерменджeв бе заложил на голяма част от резервите.

В 28-ата минута Вирджил Мисиджан бе изведен на добра позиция и нацели страничната греда с изстрел по диагонала. При добавката Жуниор Кишада стреля далеч от целта.

Преди това домакините сътвориха меле пред вратата на Милан Борян, но Георги Терзиев се оказа най-съобразителен и предотврати опасността.

Първият гол падна в 33-ата минута и бе дело на Лукас Саша. Бразилецът изведе Густаво Кампаняро, който си нагласи кълбото на десния крак и шутира. Стражът на Ботев Иван Иванов спаси, но при добавката притичалият Саша отбеляза с плътен удар по земя.

В самия край на първото полувреме Кампаняро удвои. Халфът напредна и подаде към Жуниор Кишада, който овладя и без да се бави му върна жеста. Бразилецът напредна, мина мощно през двама играчи на противника и с прецизен удар не остави шанс на стража на врачани.

Втората част започна с чисто положение пред вратата на врачани. В 50-ата минута Джоди Лукоки центрира отдясно, но Мисиджан не успя да вкара от чиста позиция.

Шест минути по-късно Игор Пластун повтори упражнението и от няколко метра не уцели вратата.

В 60-ата минута Георги Терзиев се разписа с глава след центриране от корнер за 3:0.

В 66-ата минута Тодор Чаворски имаше възможност да върне едно попадение, но от добра позиция отправи слаб изстрел с глава и за Борян не бе проблем да спаси.

Малко по-късно малко не достигна на Ивайло Цветанов да засече на 2-3 метра от Борян, който не излезе при далечно центриране, а предпочете да стои на голлинията.

В даденото продължение Абел Анисе оформи крайното - 4:0. Сърцатият футболист се разписа от дузпа за нарушение срещу Кампаняро, който бе задържан с ръце в наказателното поле.

БОТЕВ ВР - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Лукас Саша 33
0:2 Кампаняро 45
0:3 Терзиев 60
0:4 Анисе 90д.