Мартин Луков влезе в историята на Дунав

Един от най-талантливите вратари в Първа лига - Мартин Луков, записа името си със златни букви в историята на Дунав (Русе). Въпреки равенството 0:0 срещу Берое в Стара Загора, той подобри рекорда на тима за поредни минути без допуснат гол в елита. До този момент 23-годишният страж регистрира 456 минути без попадение. През сезон 1963-64г. вратарят на Дунав Иван Иванов запазва вратата си суха цели 442 мин.

Луков е с основна заслуга за чудесното представяне на русенци. Интересен факт е, че падна и друг рекорд от 1963-1964 година. Дунав стартира с равен и пет поредни победи, като в седмия кръг губи гостуването си в Пловдив на Спартак. Сега активът е 5 успеха, 2 ремита и нито една загуба.

В следващия кръг играчите на Веселин Великов приемат Ботев (Пловдив).