Първа атомна спря Севлиево, Мартин Дойчев с жалба срещу съдийството

Първа атомна победи с 2:1 в Козлодуй лидера Севлиево и го свали от първото място в Северозападната Трета лига. Двубоят бе от 6-ия кръг на първенството. Герой за домакините стана Митко Милчев, който реализира и двете попадения. В 11-ата минута той засече центриране от корнер и даде аванс на отбора си. В самия край на полувремето Альоша Илиев му подаде пред наказателното поле на гостите и Милчев с точен шут покачи на 2:0. След почивката севлиевци върнаха едно попадение чрез Радослав Байчев. Така гостите загубиха първите си точки от началото на сезона. Веднага след края на мача техният старши треньор Мартин Дойчев заяви, че ще подаде жалба срещу съдийството.

„Вече съм я написал и утре ще я внеса в Зоналния съвет на БФС – Велико Търново. Претенциите ми към главния съдия Никола Петров са за спестени картони на футболисти от домакините, някои от които бяха за втори жълт и червен картон. Освен това в 75-ата минута съдиите спряха с несъществуващи засади голови атаки на наши футболисти, излизащи сами срещу вратаря. Конкретно за мача няма какво толкова да се анализира. Показателно е самото съотношението на владеенето на топката – 70:30 в наша полза“, коментира Мартин Дойчев.