Голяма драма на "Армията" - ЦСКА-София оцеля след гол в 93-ата минута (видео)

ЦСКА-София спечели драматична победа с 1:0 над Черно море в мач от седмия кръг на Първа лига, който се игра на "Армията". Срещата вървеше към нулево равенство, когато след центриране от фаул на Давид Шимао в 93-ата минута Густаво Кулма чукна топката с глава и взриви трибуните.

Двадесет минути по-рано гостите можеха да открият резултата но Бакари изпусна сам срещу вратаря.

Наставникът на червените Едуард Йорданеску заложи на малко по-различен титулярен състав в сравнение с този, който започваше в предишните срещи. Румънецът пусна сред 11-те и четирите най-нови попълнения в лицето на Станислав Манолев, Руи Педро, Пинто и Вилмар Джордан, а броят на чужденците набъбна на седем.

През първите 20 минути на срещата играта бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати.

В 38-ата минута домакините създадоха първото голово положение в мача. Тогава Манолев получи отличен пас от Шимао, нахлу мощно отдясно и опита прострелно центриране, но то се оказа неточно.

До края на полувремето червените имаха териториално превъзходство, но сериозните атаки към Чанович липсваха и след 45 минути игра двата отбора логично се оттеглиха при 0:0.

След почивката ЦСКА-София наложи по-сериозно превъзходство, но в началото на втората част положенията отново бяха рядкост. Все пак в 58-ата минута Арсенио направи добро двойно подаване с Джордан, но шутът му излезе високо над напречната греда.

В 65-ата минута домакините бяха близо до гол, когато Чорбаджийски стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Чанович реагира добре и изби в нов ъглов удар.

В 71-ата минута Черно море като по чудо не откри резултата. След отлична контраатака Паланков изведе Бакари сам срещу Китанов, но стражът на червените спаси изстрела на гостуващия нападател. Това бе най-сериозното голово положение пред една от двете врати до този момент.

И когато двубоят вървеше към 0:0, дойде мигът на Густаво Кулма. В 93-ата минута той се възползва от центриране на Шимао и след изстрел с глава осигури трите точки на своя отбор.

Това вбеси наставникът на гостите Георги Иванов, който потегли към съблекалнята преди последния съдийски сигнал, а от трибуните полетяха десетки бутилки към легендата на Левски.

ЦСКА-СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0