Божинов показа червен картон на съдията в дербито (видео)

Българският нападател на Партизан Валери Божинов не успя да се разпише в 152-то дерби срещу Цървена звезда, но въпреки това отново бе в центъра на вниманието. Голмайсторът бе титуляр за "гробарите", а в първите минути показа червен картон на известния съдия Милорад Мажич. Това се случи, след като домакините искаха дузпа, а реферът отсъди фаул на границата на наказателното поле в полза на "черно-белите". При отсъждането на нарушението съдията показа жълт картон на защитник от "звездашите", но другият му картон падна. В този миг Божинов показа чувството си за хумор, като се наведе, взе картона и показа през над 25 000 фенове по трибуните червен картон на Мажич. Международният рефер прие с усмивка случилото се, като дори не показа картон на Божинов.

Българинът бе на терена до 66-ата минута, а гол на Леонардо в 89-ата минута донесе победата на "черно-белите" в дербито с 1:0.