Трета поредна загуба и първа криза за Юнайтед на Моуриньо (видео)

Манчестър Юнайтед преглътна трета поредна загуба за последната седмица, след като отстъпи с 3:1 от Уотфорд в гостуването си на "Викъридж Роуд". Етиен Капу (34') даде заслужен аванс на домакините, а след почивката Маркъс Рашфорд (62') изравни, след което Хуан Камило Сунига (83') и Трой Дийни (95'-д) узакониха победата на селекцията на Валтер Мадзари. Избраниците на Жозе Моуриньо разочароваха, като особено слабо се представиха Пол Погба и Уейн Рууни.

Специалния бе направил пет промени в сравнение със състава, който загуби от Фейенорд през седмицата. Антонио Валенсия, Люк Шоу, Маруан Фелаини. Уейн Рууни и Златан Ибрахимович се завърнаха сред титулярите. Маркъс Рашфорд пък започна за първи път в двубой от Премиър лийг през този сезон. Хуан Мата и Дейли Блинд остнаха на скамейката за началото. Юнес Кабул не можеше да играе за Уотфорд днес заради контузия, като вместо него стартира Себастиан Прьодъл.

"Червените дяволи" започнаха разколебано и в първите 17 минути домакините пропуснаха три чудесни възможности да поведат. Първо, в десетата минута, сантиметри не достигнаха на Дийни да засече на далечната греда една топката, която Продъл продължи с глава след центриране на Холебас. Три минути след това Уотфорд имаше още по-чиста  възможност. Де Хеа и Смолинг сбъркаха в отбрана, като двамата се сблъскаха, а топката стигна до Игало, който трябваше от 16-ина метра да я насочи в опразнената врата, но нападателят не успя да го направи и стреля встрани. В 17-ата минута пък Дийни надскочи Валенсия и отправи силен удар с глава, но Де Хеа боксира.

В 21-ата минута и Юнайтед създаде първата си много опасна атака. Ибрахимович, Рууни и Рашфорд комбинираха добре, последният центрира към шведа, който от границата на малкото наказателно поле стреля встрани от вратата. След тази ситуация гостите взеха инициативата и в 31-ата минута Погба нанесе много интересен удар от около 30 метра, след който топката срещна напречната греда.

Три минути след това обаче Уотофорд излезе напред в резултата. Бритос отне топката от Марсиал, който остана да лежи на земята. Янмаат намери Капу в наказателното поле, а халфът нанесе плътен удар, след който Де Хеа опита да избие с крак, но топката влезе във вратата му. Това е четвърти гол на французина в Премиър лийг през този сезон.

Гостите имаха претенции, че Марсиал, който преди това сблъска главата си с Янмаат и очевидно не бе в добро състояние, е бил фаулиран. Сигнал обаче не последва, а и Бритос игра с топката при това единоборство, макар че едновременно с това ритна и крака на своя съперник. Малко след това французинът бе заменен.

До почивката Ибрахимович и Рашфорд пропуснаха две сравнително добри възможности да изравнят резултата.

В 62-ата минута Маркъс Рашфорд изравни с голяма доза късмет. Младият нападател направи хубаво двойно с Ибрахимович, който след това центрира обратно към него. Рашфорд не успя да засече с глава, но топката рикошира в тялото на Бехрами и се върна в нападателя, който отблизо я прати във вратата. В 79-ата минута Ибра бе близо до това да направи пълен обрат, след като стреля много силно с глава, но Гомеш се разтегна максимално и изби с една ръка.

Седем минути преди края на редовното време Уотфорд си върна преднината. Перейра бе изведен много добре отдясно, след което той пусна към появилия се току-що Сунига, който стреля в далечния ъгъл и с първото си докосване в мача направи 2:1.

До края селекцията на Моуриньо така и не успя да се организира и да наложи някакъв натиск. Нещо повече - в добавеното време Уотфорд получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Фелаини срещу Сунига. Дийни бе точен от бялата точка за крайното 3:1.

Манчестър Юнайтед остава на шеста позиция във временното класиране, след като тимът има девет точки от пет мача. Лидер е градският съперник Манчестър Сити, който има шест точки повече.