Берое спря победната серия на Дунав (видео)

Отборът на Дунав (Русе) пропусна да запише нов успех в Първа лига. Играчите на Веселин Великов завършиха 0:0 срещу Берое в мач от седмия кръг на шампионата. В 79-ата минута капитанът Диян Димов изпусна дузпа и това лиши "драконите" от заслужена победа на стадиона в Стара Загора.

След този резултат Дунав отстъпва първото място в класирането на състава на Левски. Двата отбора имат равен брой точки, но "сините" са с по-добра голова разлика.

Двубоят започна с натиск за отбора на Берое. Още в 4-ата минута домакините направиха красива атака. Зехиров остави с пета на Неманя Милисавлевич, който нахлу в наказателното поле и пробва фалцов удар, но топката срещна тялото на бранител на Дунав. По този начин серията на Мартин Луков без допуснат гол в Първа лига продължава.

В 23-ата минута "зелените" направиха нова отлична атака, но ударът на Венци Василев мина много далеч от целта. Три минути по-късно се откри добър шанс и пред "драконите". Васил Шопов получи перфектна топка в наказателното поле. Той стреля, но кълбото не намери целта.

В 33-ата минута гостите получиха нов шанс да се разпишат, но Антон Огнянов не успя да затрудни Макенджиев от пряк свободен удар. Секунди по-късно Ивайло Раденцов излезе очи в очи със стража, но ударът му бе много слаб, за да матира вратаря на "зелените". В 40-ата мин. Дунав направи поредната си добра контра. Будинов се опита да намери Васил Шопов, но той загуби равновесие, а топката се озова в Огнянов, който стреля твърде неточно.

В 58-ата минута Дунав бе много близо до първия гол в сблъсъка. Нуридин Давронов намери Будинов отдясно, той центрира към далечния край на наказателното поле, където Антон Огнянов нанесе страховит удар от въздуха, който премина много близо до левия стълб. Секунди по-късно и Васил Шопов опита да изненада Макенджиев, но опитът му бе твърде неточен. В 69-ата минута Будинов спечели поредната висока топка, но ударът му с глава бе слаб, за да донесе радост на гостуващите фенове.

В 78-ата минута гостите организираха перфектна контраатака чрез Антон Огнянов, който нахлу в наказателното поле и подмина Иво Иванов, но преди да намери Будинов, бранителят събори крилото, а съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитанът Диян Димов, който стреля, но стражът на домакините спаси дузпата и запази резултата 0:0.

В 85-ата минута Ерик Почански центрира от пряк свободен удар, но Мартин Луков за пореден път се намеси на ниво. Секунди по-късно Георги Божилов бе невероятно близо до гол, но Атанас Атанасов изчисти топката от голлинията. Това бе и последната интересна ситуация в мача.

В следващия кръг Дунав посреща Ботев (Пд), а Берое гостува на ЦСКА-София.

БЕРОЕ - ДУНАВ 0:0

Стартови състави:

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 71. Илия Миланов, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като, 11. Неманя Милисавлевич, 19. Александър Василев, 27. Маркос Барено, 18. Атанас Зехиров, 9. Радослав Кирилов

Старши треньор: А. Димитров