Евертън отново е на две точки зад лидера, Бари с 600 мача в Премиър лийг

Евертън победи с 3:1 Мидълзбро на "Гудисън Парк", благодарение на което се доближи отново на две точки от лидера в Премиър лийг Манчестър Сити. Гостите поведоха след много спорно попадение, което бе записано като автогол на Маартен Стекеленбург (21'), но трябваше да бъде отменено заради фаул на Алваро Негредо. До края на първото полувреме "карамелите" направиха пълен обрат с три гола, реализирани от Гарет Бари (24'), Шеймъс Коулмън (42') и Ромелу Лукаку (45').

Евертън започна със същите 11, които победиха с 3:0 Съндърланд в началото на седмицата. Гарет Бари стана третият футболист, който записа 600 мача в Премиър лийг. Мартен де Роон, Гастон Рамирес и Емилио Нсуе бяха титуляри за Боро.

Гостите поведоха изненадващо в 21-ата минута, когато Джордж Френд центрира отляво, Стекелeнбург скочи и улови, но в същото време и Негредо атакува топката, удряйки с глава ръцете на вратаря. Холандецът изпусна топката и тя се озова във вратата му. Попадението бе зачетено, въпреки че трябваше да бъде отменено заради нарушение на Негредо. Това разгневи публиката и играчите на Евертън, които обаче много бързо отвърнаха на удара. Три минути след тази ситуация резултатът бе изравнен. Валдес не успя да се справи с едно центриране от корнер, като Ашли Уилямс му попречи, вдигайки своя крак. След това топката стигна до Бари, който я засече от въздуха, отбелязвайки своя мач №600 с красиво попадение. И тук останаха леки съмнения дали нямаше нарушение срещу стража на Мидълзбро.

В 42-ата минута "карамелите" заслужено стигнаха до пълен обрат. Лукаку изведе добре Коулмън, който премина покрай двама бранители и стреля много прецизно в ъгъла за 2:1.

В добавеното време на първата част Евертън вкара трети гол. Боласие центрира диагонално от границата на наказателното поле, а Лукаку бе изпуснат от отбраната и протегна крак към топката, която влезе във вратата на Валдес. Останаха съмнения дали изобщо белгиецът докосна кълбото, но в крайна сметка попадението бе записано на негово име.
Неприятната новина за Роналд Куман през втората част бе, че Лукаку получи контузия при едно единоборство в центъра и бе заменен принудително от Енер Валенсия.

До края домакините понамалиха темпото, а Мидълзбро така и не успя да създаде нищо опасно пред вратата на Стекеленбург.

Евертън е на второ място с 13 точки, докато Боро е 11-и. Това е най-доброто начало за "карамелите" от 38 години насам.