Звездата на Лудогорец започна да вкарва и в Първа лига (видео)

Отборът на Лудогорец се наложи с 3:1 над Славия в мач от 7-ия кръг на Първа лига. Първият гол отбеляза Козмин Моци в 13-ата минута от дузпа. В 44-ата минута Вандерсон удвои. В 60-ата минута Стефан Велков намали на 2:1. В 75-ата минута Джонатан Кафу оформи крайното - 3:1.

Това бе първото попадение за звездата на българския шампион от началото на сезона в Първа лига. Бразилецът прави фурор в Европа и често бележи крисиви попадения.

Треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев бе оставил част от основните си играчи на резервната скамейка и извън групата за двубоя.

Лудогорец напълно надигра своя опонент и записа заслужена победа.

Мачът стартира във вихрено темпо. Във 2-ата минута Иван Минчев отправи силен изстрел, който профуча на сантиметри от вратата на Милан Борян. Домакините отговориха с бърза атака, при която Джоди Лукоки бе изведен на добра позиция, но не успя да отбележи.

Първият гол отбеляза Козмин Моци в 13-ата минута от дузпа. Жуниор Кишада центрира, топката срещна ръката на Абуд и съдията отсъди най-тежкото наказание.

В 17-ата минута Марселиньо нацели напречната греда след удар от фаул. При добавката Кишада не успя да намери очертанията на опразнената врата.

В 40-ата минута Марселиньо изведе на голова позиция Клаудио Кешеру, но румънският таран не успя да уцели добре топката с десния крак и за Марио Кирев не бе проблем да неутрализира опасността.

Втората част стартира с гол във вратата на гостите. В 44-ата минута Вандерсон удвои. Марселиньо се пребори и отне в центъра, изведе майсторски в коридор своя съотборник, който опъна мрежата с презицен изстрел по земя.

В 60-ата минута Стефан Велков намали на 2:1. Бранителят се възползва от центриране от корнер и с глава прати кълбото в мрежата.

В 75-ата минута Кафу донесе комфортна преднина на своя тим за 3:1, след асистенция на Марселиньо.

В следващите минути Ивайло Димитров и Георги Йомов получиха контузии и напуснаха терена. Александър Тарханов бе изчерпал правото си на смени и по този начин от 86-ата минута Славия бе с двама по-малко на терена. Съвсем логично "зелените" започнаха да създават с още по-голяма лекота напрежение пред вратата на противника.

В 87-ата минута Кампаняро пропусна да се разпише сам срещу вратаря. Малко след това Вандерсон шутира мощно, но Кирев демонстрира завиден рефлекс и спаси.

В 89-ата минута Вандерсон направи нов сериозен пропуск.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1