Няма шега! РБ (Лайпциг) наказа още един съперник (видео)

Само за три кръга новакът РБ (Лайпциг) вече е сензация в Първа Бундеслига! След като преди седмица надвиха Борусия (Дортмунд), днес "червените бикове" размазаха клетия тим на Хамбургер ШФ с 4:0 като гости и вече имат 7 точки на своята сметка. Това е дебютна победа за отбора на чужд терен в кратката му историята в елита.

Всичките голове паднаха през второто полувреме, когато момчетата на Ралф Хазенхютъл демонстрираха изключителна ефективност. Всичко започна с влизането в игра на Тимо Вернер, който в 66-ата минута спечели дузпа и перфектният днес Емил Форсберг я реализира за 1:0. След това в рамките на пет минути - в 72-ата и 77-ата, самият Вернер вкара още два пъти, а в последните секунди друга смяна - Дейви Зелке, тотално смълча трибуните на "Фолкспаркщадион".

Хамбургер ШФ имаше своя голям шанс точно преди почивката, когато Аарон Хънт беше изведен перфектно от Филип Костич, но вратарят Петер Гулачи успя да спаси.

Домакините продължават с неубедителните си изяви и до момента имат само една точка, което като нищо може да доведе до уволнението на треньора Бруно Лабадия.

Пред РБ (Лайпциг) пък следва ново голямо предизвикателство - мач срещу играещия в Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах). Срещата от междинния четвърти кръг ще е в сряда. Ден по-рано "Шпортферайн" ще търси излизане от кризата при визитата си на другия новак Фрайбург.