Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Барса пак не спря да вкарва, Меси с нов рекорд (видео+галерия)

Испанският шампион Барселона се отърси от загубата срещу Алавес преди седмица и днес разби като гост с 5:1 новака Леганес в обедна среща от четвъртия кръг на Примера. Лионел Меси (15 и 55-дузпа), Луис Суарес (31), Неймар (44) и Рафиня Алкантара (64) отбелязаха за каталунския тим. Габриел се разписа почетно за дебютантите. Това е втора категорична победа за "лос блаугранас" за седмицата след мощното 7:0 над Селтик. Меси пък разби пореден рекорд, след като вкара гол на 34-и различен стадион в Испания. Леганес игра с много желание и не заслужаваше толкова тежко поражение, но каталунците бяха убийствено ефективни пред гола.

Леганес - Барселона Луис Енрике подходи със система 3-4-3. Хавиер Масчерано, Жерард Пике и Самюел Юмтити оформиха защитния вал. Серхио Бускетс отсъстваше, а Рафиня Алкантара влезе в  в дясната част на халфовата линия. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар поведоха нападението на "синьо-червените". Асиер Гаритано подреди отбора си в защитното 5-3-2 с разположени най-отпред Мамаду Коне и Дарвин Мачис. Преди срещата всеки играч на Барса получи кошница с краставици, тъй като именно този зеленчук е отличителния знак на градчето.

Леганес - Барселона Кастилският тим стартира мощно и натика именития си съперник в неговата половина. Футболистите на Леганес упражняваха висока преса и не позволяваха на каталунците да излизат от тяхната половина. Акциите на "бяло-сините" не завършваха с удари, но поставяха под сериозно напрежение "синьо-червените". В осмата минута се откри чудесна възможност за Мачис, ала Пике застана на пътя на топката.

Леганес - Барселона Първият шанс за гостите от "Камп Ноу" дойде в 14-ата минута. Тогава Неймар асистира на Меси около дузпата, но аржентинецът стреля в тялото на съперник. В 15-ата Барса откри резултата след бърза контраатака. Рафиня намери Суарес отдясно, уругваецът надбяга Диего Рико, напредна и подаде към непокрития Меси, който реализира в близкия ъгъл. Вратарят Йон Серантес по-скоро чакаше пас към Неймар и отвори вратата си. Mеси пък стана първият футболист, който има попадения на 34 испански стадиона в Ла Лига, задминавайки рекорда на Раул (33).

Леганес - Барселона Въпреки получения гол домакините продължиха да нападат. В 17-ата Унай Бустинса стреля в стената от фал и спечели само корнер. Три минути по-късно Суарес центрира към Неймар, който насочи атрактивно от въздуха, но заби топката в земята и я изкара в аут. Номер 9 на каталунците играеше неудържимо, зареден от енергията на целия отбор на Лега. В 23-ата той се пребори като бик по лявото крило и за малко не се получи автогол.

Леганес - Барселона В 31-ата "лос кулес" се разписаха за втори път, възползвайки се от грешка при изнасянето на топката. Унай Лопес подари топката на Меси, Лео напредна в наказателното поле и подаде към Суарес, който вкара на абсолютно празна врата - 0:2. В 34-ата Мачис надбяга Масчерано, навлезе почти до гредата, където беше спрян от Марк-Андре тер Стеген. Последва нов удар на Мачис, спрян от позиционирания пред голлинията Юмтити. Минута преди края на полувремето домакините получиха трети голов удар. Суарес се измъкна от засадата и без капка егоизъм подаде към Неймар, който вкара на празна врата за класическа преднина.

Леганес - Барселона - 1:5 И втората част започна с агресивна игра на домакините в нападение. В 47-ата минута Коне финтира Пике и отправи тежък удар, при който Тер Стеген реагира много точно. В 54-ата Суарес изпълни бързо фал от центъра на терена, извеждайки по великолепен начин Неймар в наказателното поле. Там бразилецът беше явно задържан от Бустинса и съдията назначи дузпа. Меси я реализира без колабание със силен удар в горния ляв ъгъл на вратаря.

Леганес - Барселона - 1:5 Пет минути по-късно Ла Пулга овладя топката в наказателното поле и опита да вкара от малък ъгъл. Луис Енрике реши да запази силите на Суарес, Иван Ракитич и Иниеста предвид мача в сряда с Атлетико Мадрид. В 63-ата Меси нацели греда, а при добавката Пако Алкасер беше в засада. Минута по-късно Рафиня се възползва от нова сбъркана топка на домакините и реализира страхотен гол. Бразилският национал прати топката в горния десен ъгъл на стража за 0:5. В 77-ата Пако беше изпреварен в наказателното поле след пас на Жорди Алба. В 80-ата домакините вкараха заслужен гол, след като Габриел се разписа след брилянтен гол от пряк свободен удар. В 90-ата Меси пропусна да оформи хеттрик, след като не беше достатъчно прецизен от фал.

Леганес - Барселона - 1:5 Барселона вече мисли за битката с Атлетико Мадрид, която е част от междинния кръг идната седмица. Момчетата на Диего Симеоне ще играят на "Камп Ноу" в сряда вечер.