Благой Георгиев вкара гол с "Паненка" на Спартак (видео)

Бившият български национал Благой Георгиев вкара гола за новия си тим Оренбург при загубата с 1:3 у дома от лидера в руското първенство Спартак (Москва). Това бе първият мач от 7-ия кръг на Премиер Лигата, а Георгиев бе точен за 1:1 от дузпа в 41-ата минута. Опитният халф изпълни дузпата в стил "Паненка", като технично и със самочувствие копна топката от бялата точка.

Попадението на Георгиев обаче не се оказа достатъчно за Оренбург дори за точка. С два гола на Куинси Промес (2, 66) и едно попадение на Жано Ананидзе (69) Спартак записа четвърта поредна и общо шеста победа от началото на руския шампионат. Промес се отличи и с асистенция за гола на Анандизе, който в 81-ата минута отстъпи мястото си на Ивелин Попов. Благой Георгиев пък записа 90 минути за Оренбург. И двамата българи получиха жълт картон в срещата.

Оренбург продължава да чака първа победа от началото на сезона, като заема 14-о място в класирането с 4 точки. Спартак пък увеличи аванса си на върха в подреждането пред ЦСКА (Москва). Тимът на Масимо Карера продължава без загуба и е с 19 точки, докато "армейците" с Георги Миланов са втори с 14 и гостуват в неделя на последния в класирането Криля Советов.