Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Лестър с мечтан дебют в Шампионската лига (видео)

Шампионът на Англия Лестър дебютира по мечтан начин в Шампионската лига, побеждавайки с 3:0 Брюж като гост. Марк Олбрайтън изведе "лисиците" напред още в петата минута, а Риад Марез (29') удвои до почивката. През второто полувреме алжирецът бе точен от дузпа в 61-ата минута, с което оформи запомнящата се първа победа на селекцията на Клаудио Раниери в най-комерсиалния турнир.

Ветеранът Тими Симънс, който през декември навършва 40 години, водеше белгийския шампион. Мениджърът на Лестър Клаудио Раниери бе направил две промени в своя стартов състав в сравнение с тези, които започнаха при разгромната загуба от Ливърпул - рекордното ново попълнение Ислам Слимани бе титуляр за сметка на Шинджи Оказаки, а Луис Ернандес стартира вместо Дани Симпсън.

Още в четвъртата минута домакините пропуснаха страхотна възможност да поведат, след като Хосе Искиердо бе изведен сам срещу Шмайхел, но стреля встрани от целта. Този пропуск бе наказан по най-суровия начин, защото минута след това гостите поведоха. Луис Ернандес изпълни дълго тъч, бранител на Брюж отклони топката с глава, като по този начин попречи на Людовик Бютел да се намеси. Олбрайтън, който бе зад гърба на вратаря, засече от въздуха за 0:1.

В 29-ата минута Риад Марез удвои аванса на "лисиците" след много прецизно изпълнен пряк свободен удар. В самия край на полувремето Дани Дринкуотър бе близо до това да направи преднината на Лестър класическа, след като нанесе много хубав шут от въздуха от границата на наказателното поле, но Бютел спаси.

В 60-ата минута Джейми Варди използва скоростта си и нахлу в наказателното поле, където бе препънат от Бютел. Риад Марез изпълни точно дузпата - 0:3. Пет минути след това домакините можеха да се върнат в мача, но удар на Стефано Денсвил срещна гредата. Малко след това Денсвил имаше нов шанс, но този път Шмайхел се намеси добре и спаси.

Към края Хут пропусна да отбележи четвърти гол за гостите.

Това бе едва деветия евромач в историята на Лестър и първа победа от сезон 1960/61. В другия мач от Група G Порто и Копенхаген направиха 1:1.