Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Етър нокаутира Септември в драма, "виолетовите" вече на върха

Отборът на Етър (Велико Търново) спечели изключително драматично с 2:1 гостуването си на Септември (София) в мач от петия кръг на Втора професионална лига. "Виолетовите" стигнаха до трите точки с гол в 90-ата минута на резервата Иван Петков. Секунди по-рано Даниел Пехливанов с красив гол от въздуха бе изравнил за столичани. Николай Цветков пък бе дал аванс за гостите в 65-ата минута.

Така момчетата на Георги Василев записаха четвърта поредна победа и вече са еднолични лидери в първенството с 13 точки. Досегашният първенец Септември пък допусна първа загуба, след като имаше само победи в първите четири кръга.
Николай Митов се завърна начело на Септември, след като изкара само няколко часа в Ботев (Пловдив), но записа първо поражение през този сезон.

Младият талант Асен Чандъров бе титуляр за домакините, след като напусна "канарчетата" и се върна в София преди седмица. Първите минути бяха равностойни, а положения липсваха през цялата първа част.

Септември - Етар В 24-ата минута Божидар Кацаров се контузи, а на негово място влезе Благой Наков. На почивката Цветомир Тодоров влезе за гостите, а в съблекалнята остана Стефан Неделчев.

Втората част започна силно за играчите на Митов. В 47-ата минута домакините направиха невероятен пропуск. Янко Ангелов стреля силно от 30 метра, Кирил Акалски изби, а при добавката Петър Генчев от няколко метра на празна врата стреля в аут. Костадин Аджов с отлично изпълнение удари греда в 53-ата минута. Нападателят спря топката на гърди и стреля силно от 19 метра, но коженото кълбо срещна горната греда.

Септември - Етар Последваха няколко силни минути на "виолетовите". Първо Петър Димитров стреля от малък ъгъл, но Валентин Галев изби в корнер. Цветомир Тодоров имаше отлична възможност за гол, но прати топката над вратата след центрирането от ъглов удар.

В 65-ата минута бившият играч на ЦСКА Николай Цветков - Демона бе точен за Етър. Джихат Кямил проби отляво, след което върна топката към Цветков, който без проблеми прати коженото кълбо в мрежата. Благой Наков удари гредата за домакините в 71-ата минута.
Малко по-късно отново Галев спаси вратата си, когато парира удар на Цветков, който бе изведен от Димитров очи в очи с вратаря.

Септември - Етар Минута преди края Пехливанов възстанови равенството с отлично изпълнение от въздуха. Столичани изпаднаха в еуфория, но секунди по-късно двете резерви на Василев развалиха настроението на домакините. Митко Плахов нахлу отдясно, след което намери Иван Петков, който от няколко метра на празна врата прати Етър на върха.

Новият лидер приема Поморие в 6-ия кръг, а момчетата на Митов гостуват на Ботев (Враца).

СЕПТЕМВРИ - ЕТЪР 1:2