Бой, жандармерия и двама арестувани футболисти на мач в България (ВИДЕО + СНИМКИ)

Първенството в група "Рила" този сезон по най-неприятния начин стартира. Истински екшън се разигра на стадиона в Овчарци, където един срещу друг излязоха домакините от Горица и Соколо (Самораново). Срещата бе прекратена няколко минути преди края, след като се стигна до брутални сцени на терена и извън него, а освен полицаите се намесиха и жандармеристи. Двама фуболисти от двата отбора пък бяха отведени с патрулка след мача, като по неофициална информация са задържани за по 24 часа в ареста. В интерес на истината, изключително адекватната и респектираща намеса на униформените полицаи на мача, предотвратиха в буквалния смисъл много сериозен инцидент.

Иначе присъствието на 15-ината жандармеристи, които бяха част от организацията на Световното първенство по планинско бягане в Сапарева баня бе една от атракциите на стадиона за зрителите.

Двубоят бе изключително спокоен и коректен, като главният съдия Станислав Станчев от Дупница нямаше никакви проблеми и се представи перфектно с помощниците си. Домакините поведоха след автогол на гостите, последва изравняване и почивката дойде при 1:1.

Жандармерията си тръгна след като всички напуснаха стадиона.

След антракта, домакините успяха да отбележат втори гол, а 20-ина минути преди края вече бяха и с човек повече. Стражът на саморанци излезе извън наказателното поле да пресрещне една топка, но не я прецени, и за да спаси гол, игра с ръце. Станчев веднага му показа директен червен картон, като никой не оспори решението му. Изгоненият дори го поздрави, което бе още едно доказателство за коректния дух на мача. Резултатът стана 3:1 за домакините и мачът се доиграваше, когато се разиграха баталните сцени след едно безобидно нарушение в средата на терена. Играч на Самораново не сдържа нервите си и тръгна да се разправя с футболист на домакините, след което искрата пламна и започна размяна на пестници и ритници. Наложи се нахлуването на полицаите, и като че ли страстите се уталожиха, но секунди по-късно
Моментът, в който един от полицаите неутрализира развилнелия се футболист от Самораново и го свали на земята, с което предотврати очертаващия се още по-сериозен инцидент. Снимки: zadupnitsa.com

отново започна гонене, ритане, размяна на пестници, а на терена вече влязоха и жандармеристите. Реферът изгони по един от двата отбора, но екшънът продължи край страничната линия, където се заформи ново меле. Играчът на гостите изпусна нервите си пред очите на униформените, след като и фенове от трибуната наскачаха и последваха нови размени на удари. Един от полицаите охраняващи двубоя реагира светкавично и с тренирани действия свали футболиста от Самораново на земята, който бе видимо обезумял. Това сякаш уплаши всички, още повече, че и жандармеристите вече се притекоха и страстите постепенно се укротиха.