Божинов и Партизан с успех срещу Борац (Чачак)

Българският нападател Валери Божинов игра 85 минути при победата на Партизан с 2:0 в гостуването на Борац (Чачак) от 8-ия кръг на сръбската Суперлига. Родният футболист бе в основната на успеха, тъй като в 18-ата минута изкара червен картон на Марио Маслач, който вече имаше жълт картон. Защитникът спря откъсващия се на скорост Божинов.

С човек повече гостите нямаха проблем да стигнат до победата. Попаденията паднаха в края на първата част. Първо Милитич в 38-ата минута, а след това Михайлович в 40-ата донесоха трите точки на "гробарите". Божинов се стара да вкара нов гол, като веднъж прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада в 80-ата минута.

"Черно-белите" имат 13 точки, като заемат пето място. Лидер е Цървена звезда с 16 точки, но и мач по-малко.