Бордо превзе Лион и върха

Отборът на Бордо се изкачи на върха в Лига 1, след като постигна впечатляваща победа с 3:1 при гостуването си на Лион в двубой от четвъртия кръг на френския шампионат. "Хлапетата" започнаха по отличен начин двубоя и още във втората минута Алдо Калюлю откри. В средата на полувремето обаче Малком изравни след пас на Юсуф Сабали. В 68-ата минута капитанът на Лион Максим Гоналон бе изгонен заради грубо нарушение срещу Малком и остави тима си с човек по-малко. Това се оказа решителен момент в мача и жирондинците се възползваха по отличен начин.Само няколко минути по-късно Грегори Сертич им даде преднина, а в края на мача Жереми Менес подпечата успеха с трети гол.

Допълнителна лоша новина за Лион е контузията, която Александре Лаказет получи в края на двубоя и трябваше да напусне терена принудително. По този начин Бордо събра девет точки и за момента е на върха в подреждането на Лига 1. Лион от своя страна е с шест на шеста позиция.