Ибишевич "гърми" по график - остана само една цел (видео)

За първи път в клубната си история Херта (Берлин) регистрира две победи в първите два кръга на германския елит. След като в първата си среща столичани надвиха Фрайбург с 2:1, днес те пречупиха и Инголщат 04 с 2:0 на неговия терен. Мачът се оказа специален за нападателя Ведад Ибишевич, който реализира първото попадение след само осем минути игра. По този начин босненският щурмовак вече може да се похвали, че е вкарвал голове на всички отбори от настоящия състав на Бундеслигата с изключение на новака РБ (Лайпциг), срещу които просто не е играл досега. Така той се доближи до имена като Роберт Левандовски и Клаудио Писаро, които имаха на сметките си попадения срещу останалите съперници съответно в последния и предпоследния шампионат.

Херта не изпусна инициативата на терена в Инголщат и четири минути преди края Юлиан Шийбер, който беше заел мястото на Ибишевич, порази целта с глава за 2:0 след точно подаване на Генки Харагучи.

Сега обаче отборът от Берлин го очакват тежки изпитания срещу Шалке 04 и Байерн (Мюнхен). Не е по-различна ситуацията и за Инголщат 04, който още след седмица ще се изправи срещу шампиона и то насред "Алианц Арена".