100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Англия не показа нищо ново, но измъкна драматична победа в дебюта на Алърдайс (видео)

Англия извоюва драматична победа с 1:0 като гост на Словакия в дебюта на Сам Алърдайс като национален селекционер на "трите лъва". Успехът дойде с гол в 95-ата минута, реализиран от Адам Лалана - негов първи за националния отбор. Гостите бяха улеснени и от факта, че още в 57-ата минута Мартин Шкъртел бе изгонен. Въпреки спечелените три точки, селекцията на Големия Сам не показа нищо по-различно от предишните си мачове.

Голямата звезда на Словакия Марек Хамшик очаквано бе титуляр за домакините, а бившият играч на Ливърпул Мартин Шкъртел започна в центъра на отбраната. Мирослав Щок и Владимир Вайс не бяха в състава на Ян Козак.  Алърдайс, който обяви 11-те още вчера, бе направил три промени в състава в сравнение с тези, които започнаха в последния мач на Англия на Евро 2016 - Джон Стоунс, Джордан Хендерсън и Адам Лалана стартираха вместо Крис Смолинг, Даниел Стъридж и Деле Али. Джо Харт остана на вратата, въпреки че загуби титулярното си място в Манчестър Сити и впоследствие бе преотстъпен на Торино. Уейн Рууни записа 116-ия си мач за Англия, което е рекорд за полеви играч. Иначе най-много участия изобщо има Питър Шилтън - 125.

Англия очаквано бе по-дейният отбор, докато домакините се бяха прибрали в своята половина. В 22-ата минута Кайл Уокър проби добре отдясно и пусна по земя към Кейн, който обаче се размина с топката и не успя да нанесе удар отблизо.

В 37-ата минута и домакините застрашиха вратата на Харт. Джуриш отне от Роуз и центрира остро, успоредно на голлинията. Швенто обаче не успя да достигне топката и да засече. Много скоро след това Англия създаде най-чистото положение преди почивката. Кейн проби отдясно и опита подаване, получи се рикошет в краката на Шкъртел и Дюрица, което даде шанс на Стърлинг да шутира, но топката мина встрани от далечната греда.

До края на първото полувреме гостите претендираха за нарушение и евентуален втори жълт картон на Шкъртел, който вече имаше официално предупреждение. Реферът не даде никакъв сигнал.

В крайна сметка тази част завърши без нито един точен удар в една от вратите.

Англия започна доста по-силно второто полувреме и на два пъти Козачик трябваше да се намесва, макар и да не бе особено затруднен. В 57-ата минута логичното се случи и Шкъртел получи втори жълт картон, след като фаулира и след това настъпи Хари Кейн.

В 76-ата минута Лалана нанесе много хубава удар, който срещна гредата. Уолкот не успя да направи добавка, а малко по-късно топката отново стигна до крилото на Ливърпул, чиито изстрел този път бе избит. Натискът на гостите се усилваше. В 90-ата минута Уолкот вкара топката във вратата на Козачик, но попадението бе отменено заради засада. Такава обаче не трябваше да бъде отсъждана, защото топката не бе подадена от Стъридж, както изглеждаше първоначално, а от бранител на Словакия.

В 95-ата минута справедливостта обаче възтържествува. Роуз намери Лалана, който стреля силно по земя, топката премина между краката на Козачик и влезе във вратата. Това означаваше три точки за Англия и победен дебют за Алърдайс.

Словакия: Козачик, Пекарик, Шкъртел, Дюрица, Грегуш, Хубочан, Хамшик, Швенто (78'-Кис), Мак (72'-Кубик), Джуриш, Печовски (56-Гьомбер)

Англия: Харт, Уокър, Кейхил, Стоунс, Роуз, Дайър, Хендерсън (64'-Али), Лалана, Рууни, Стърлинг (70'-Уолкот), Кейн (82'-Стъридж)

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!