Германия се поклони пред Швайни и победи Финландия (видео)

Световният шампион Германия надви с 2:0 Финландия в приятелска среща, играна в Мьонхенгладбах. Двубоят ще се запомни като последен мач на живата легенда Бастиан Швайнщайгер, който започна като титуляр и изживя сладко-горчиви и силно емоционални моменти. Головете за Бундестима вкараха Макс Майер (55) и Месут Йозил (77).

Преди началото на срещата публиката на „Борусия Парк“ видя сълзите на 32-годишния Швайни, белег за толкова много спомени с националната фланелка. Йоги Льов подреди схема с трима бранители, а Карим Белараби и Йонас Хектор играеха изнесени доста напред в опит да подпомагат атаките. Всяко действие на Бастиан с топката беше посрещано с овации от трибуните.

В 15-ата минута Швайнщайгер достави чудесна топка на Макс Майер, който шутира от 18 метра – вратарят спаси. Две минути по-късно Шкодран Мустафи пропусна да се разпише с глава след корнер. В 25-ата Бундестимът изпусна голяма възможност – Кевин Фоланд не успя да подаде добре. Четири минути по-късно финландският бранител Аражури за мъничко не си отбеляза автогол, а тресна греда. Като изключим това действие, защитата на северняците действаше стабилно и подредено.

В началото на втората част гостите имаха прекрасен голов шанс. В 52-ата минута резервата Теему Пуки се размина на сантиметри от гола при лек смут в отбраната на Маншафта. В 55-ата минута германците успяха да отбележат. Макс Майер реализира първия си гол за националния тим, след като показа борбеност и завърши топката в мрежата след подаване от Марио Гьотце.

Десет минти по-късно световният шампион изпусна да удвои преднината си. След включване на Мустафи топката някакси падна много удобно на Гьотце, но когато всички очакваха гол, се намери кой да блокира удара.

В 68-ата минута публиката избухна в аплодисменти, за да изпрати големия Швайни. Седем минути по-рано фен беше нахлул на терена. Никой не го подгони и той получи специално усмихнато селфи с Швайнщайгер, акомпанирано с овациите на зрителите. В 77-ата Германия покачи на 2:0. Резервата днес Месут Йозил напредна, стреля, а споменатият преди почивката Аражури отклони топката и тя влетя в мрежата - 2:0.

Една легенда приключи своя път за Германия и завинаги остана в сърцата на феновете.