Миньор (Пк) окупира еднолично върха след късна дузпа

Отборът на Миньор (Перник) надигра с 1:0 гостуващия Сливнишки герой в мач от Югозападната Трета лига, игран пред около 500 зрители на „Стадиона на мира“. Томислав Павлов реализира единствения гол в 88-ата минута след точно изпълнена дузпа. Грешната стъпка на Струмска слава позволи на „чуковете“ да са единственият отбор с пълен актив от 12 точки след четири изиграни кръга.

През първото полувреме в Перник „жълто-черните“ опитваха да налагат териториален превес, но на няколко пъти се пропукаха в защита. Гостите от Сливница изпуснаха три добри положения след неточни изстрели. Пернишкият стрелец Даниел Стефанов достави брилянтна топка в наказателното поле на гостите в края на полувремето, но ударът не беше точен. Миньорци имаха шанс да се разпишат и след поредица от корнери.

След почивката гол на Героя не беше зачетен заради нарушение в атака. През втората част Миньор натисна своя опонент, топката се движеше най-вече в половината на гостите и "жълто-черните" изградиха няколко прекрасни нападения. В 88-ата минута реферът отсъди спорна дузпа след грешка в защитата на гостите и Томислав Павлов превърна наказателния удар в гол. Пет минути преди края на срещата в игра за перничани се появи техният капитан Адриан Олегов, който се възстанови от тежка контузия.