Убедителна победа за Аякс, засечка за ПСВ (видео)

Аякс изживя истинско унижение със загубата от Ростов на прага на групите в Шампионската лига, но вчера поне отчасти изми срама с убедителен успех в първенството. Грандът от Амстердам разби с 3:0 като гост Го Ахед Ийгълс и се доближи до лидерите. Два гола вкара Дейви Клаасен преди почивката, а крайния резултат оформи Неманя Гудел в 62-ата минута.

В същото време ПСВ Айндховен изненадващо се препъна у дома срещу непретенциозния Грьонинген. Мачът на "Филипс Стейдиъм" завърши без голове, макар че гостите играха цял час с човек по-малко. На всичкото отгоре, в 45-ата минута Люк де Йонг пропусна дузпа за ПСВ.

Водач в класирането в Ередивизие е Фейенорд с 12 точки от 4 мача. На втора позиция са ПСВ и Ден Хааг с по 10 точки, а Аякс е 4-и със 7.

ГО АХЕД ИЙГЪЛС - АЯКС 0:3
0:1 Д. Клаасен (24)
0:2 Д. Клаасен (35) д.
0:3 Н. Гудел (62)

ПСВ АЙНДХОВЕН - ГРЬОНИНГЕН 0:0