90 минути скука и 5 минути драма в Берлин (видео)

Столичният представител на Първа Бундеслига Херта (Берлин) надви новака Фрайбург с 2:1 в двубой с драматичен финал. В продължение на 90 минути срещата беше скучновата, но добавеното време представи драма, завършила успешно за домакините. Те водеха с 1:0, след като чешкият национал Владимир Дарида наказа бившите си съотборници с хубав удар в 62-ата минута. В третата минута от продължението Николас Хьофлер изравни след центриране от корнер и гостите се виждаха с точка, която нямаше да е заслужена, имайки предвид показаното от тях. Съдбата обаче все се намеси и две минути по-късно - в 95-ата, бившият нападател на Борусия (Дортмунд) Юлиан Шийбер изпрати топката в мрежата за победното 2:1. По пътя си към мрежата кълбото се отклони в крака на същия този Хьофлер, който секунди по-рано беше изравнил. В 56-ата минута пък капитанът на Фрайбург щеше за малко да си вкара красив автогол, но топката срещна напречната греда.

Футболистите на Херта доминираха през повечето време от срещата, докато тимът на Фрайбург, който през миналия сезон спечели битката във втория ешелон, се защитаваше с петима защитници, от което потърпевша се оказа играта в атака.

Херта пречупи съперника си през първата половина на второто полувреме, когато нападаше с всички сили и намери начин да пробие отбраната пред Александер Шволов, стигайки до гола на Дарида.

Възпитаниците на Кристиан Щрайх пък бяха близо до попадение в 69-ата минута, когато италианският халф Винченцо Грифо застраши вратата на Руне Йорщайн. В игра за гостите се появи и бившият нападател на Байерн (Мюнхен) Нилс Петерсен, който това лято игра за Бундестима на Олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Така се стигна до продължението, в което запалянковците на "Олимпиащадион" първо изтръпнаха, но след това се зарадваха.