Изненадващ лидер във Франция

Отборът на Гинган победи с 2:0 като гост новака Нанси в мач от третия кръг на Лига 1. Бретанците стигнаха до успеха през втората част, след като първо Мустафа Диало откри, а след това Тибо Жирес удвои. В края на мача ветеранът Юсуф Хаджи пропусна дузпа за домакините. Така Гинган за момента е изненадващ лидер в Лига 1 с актив от седем точки. Шампионът Пари Сен Жермен може да измести тима от върха, ако утре победи Монако в дербито на кръга. Нанси пък е на дъното без актив.

Със същия резултат Каен победи Бастия. Ветеранът Жюлиен Фере откри в 64-ата минута, а в края на мача Ерве Базил удвои. Нормандците са с шест точки от три мача, докато Бастия е с три.

Метц се справи с Анже със същия резултат. Симон Фалет откри преди почивката, а Гуидо Милан удвои малко преди края на мача. Новаците са с шест точки, докато Анже е без актив все още.

Монпелие и Рен не се победиха и завършиха наравно 1:1. Даниел Конгре откри за домакините, но младият талант Адама Диакаби изравни след почивката. Двата тима са с по четири точки.