Валенсия на колене в Ейбар (видео)

Отборът на Валенсия загуби с 0:1 гостуването си на Ейбар в двубой от втория кръг на испанското първенство. Бившият играч на Реал Мадрид Педро Леон се разписа в 60-ата минута. "Бяло-черните" изпуснаха поне пет страхотни голови шансове през първото полувреме, а след това не можаха да реагират след получения гол.

Пако Айестаран извади от състава напускащите Пако Алкасер и Шкодран Мустафи. Още в четвъртата минута Хосе Гая центрира, а Родриго Морено за мъничко не успя да стреля. В 17-ата левият бек на баските Антонио Луна напредна и шутира мощно, като топката почти облиза далечната греда.

В 20-ата Санти Мина изпълни прекрасна задна ножица, но след вдигнат флаг на засада. Три минути по-късно Родриго трябваше да стреля, ала предпочете пас към Мина, пресечен от Луна. В 24-ата Аймен Абденур насочи опасно близо до гредата, оставен сам. В края на полувремето Мина изпусна две чисти голови положения, след като на два пъти не беше точен при ударите. Като цяло до почивката "лос че" пропиляха половин дузина страхотни голови възможности.

В 49-ата минута Родриго опита ефектна задна ножица след корнер. Две по-късно Хота Пелетейро открадна топката, но спечели само корнер при доста изгодна ситуация. В 60-ата домакините получиха дузпа, след като Абденур игра ръка след центриране на Хосе Гая. Педро Леон не успя да вкара дузпата, но опъна мрежата, след като Матю Райън изби към него. В 65-ата Абденур беше близо да се реваншира, но насочи малко над гредата. До края опитите на гостите от "Местайя" не бяха достатъчно изобретателни.