Първа победа за Арсенал през новия сезон (видео)

Арсенал записа първа победа през новия сезон в Премиър лийг, след като надделя с 3:1 като гост на Уотфорд. Санти Касорла (9'-дузпа), Алексис Санчес (40') и Месут Йозил (45') материализираха по-добрата игра на гостите преди почивката. През втората част обаче домакините заиграха по-добре и Роберто Перейра (57') намали с дебютния си гол за Уотфорд.

Юнес Кабул и Кристиан Кабаселе стартираха за "стършелите", докато новите попълнения Дарил Янмаат и Роберто Перейра останаха скамейката за началото. Месут Йозил започна за първи път като титуляр през този сезон, заемайки мястото на Франсис Коклен. Алексис Санчес отново бе на върха на атаката на Арсенал.

Още в осмата минута Кевин Френд посочи бялата точка, след като Йозил центрира към Санчес, който бе ударен в главата от опитващия се да изчисти Амрабат. Санти Касорла вкара дузпата, давайки аванс на гостите. Доминацията на "топчиите" продължи и в 24-ата минута те бяха близо до втори гол. Касорла опита изстрел отблизо, но се получи нещо като подаване към Уолкот, който засече на далечната греда, но Гомеш успя да избие. Минута след това и "стършелите" създадоха първото си голово положение. Амрабат центрира остро отдясно, а Косиелни подложи крак и бе напът да си вкара автогол. Чех обаче показа страхотен рефлекс и спаси. В 35-ата минута Йозил и Санчес направиха добро двойно, което изведе чилиецът очи в очи с Гомеш. Нападателят стреля от малък ъгъл, но вратарят изби.

Пет минути след това Арсенал вече водеше с 2:0. Уолкот центрира отдясно, а Санчес засече на далечната греда. Чилиецът изобщо не успя да намери добре топката, но се получи много интересна траектория и тя прехвърли Гомеш и премина с малко голлинията, което бе потвърдено от технологията. В добавеното време Йозил направи преднината на гостите класическа. Германецът показа добро движение без топка в наказателното поле, нахлу на скорост и засече с глава много прецизно центриране на Санчес - 0:3.

В началото на второто полувреме в игра за домакините се появиха новите попълнения Янмаат и Перейра. Това пораздвижи играта на Уотфорд и в 57-ата минута халфът, привлечен от Ювентус, намали след голямо разбъркване в наказателното поле на Арсенал, при което на три пъти бранителите не успяха да изчистят топката.

До края домакините опитаха да стигнат до още едно попадение и се стигна до няколко разбърквания след статични положения пред вратата на Чех, но това не промени резултата и селекцията на Арсен Венгер се поздрави с първа победа. Уотфорд остава само с точка след три изиграни мача.