Крах в последната секунда за българите в Ерцгебирге

Воденият от Павел Дочев тим на Ерцгебирге (Ауе) допусна драматична загуба с 2:3 при гостуването си на Гройтер Фюрт в мач от третия кръг на германската Втора Бундеслига. Домакините реализираха победното си попадение в четвъртата минута на добавеното време чрез Марсел Франке, който преди това си беше вкарал автогол.

Гройтер Фюрт водеше убедително с 2:0 до 62-ата минута след попадения на Себастиан Фрайс (39') и Сердар Дурсун (47'), като освен това през първото полувреме Роберт Цул беше пропуснал дузпа.

След това обаче играчите на Павел Дочев успяха да намалят чрез Марио Квешич (62'), а в 78-ата минута споменатият вече Франке изпрати топката в собствената си мрежа за 2:2.

След това Гройтер Фюрт тръгна в атака да търси победата и в 88-ата минута спечели числено предимство, тъй като ветеранът Кристиан Тиферт беше изгонен за втори жълт картон. Така се стигна до финалните секунди, когато Франке заби победния гол.

Българският нападател в тима на Ерцгебиргер Мартин Тошев остана сред резервите.

Това е втора загуба за тима от Ауе от началото на сезона, като отборът има и една победа.