Лацио стартира сезона с голово шоу

Лацио започна с победа новия сезон в Серия "А". "Орлите" се наложиха с 4:3 над Аталанта в гостуването си в Бергамо. Двата тима направиха доста вълнуващ мач. Лацио дръпна с 3:0 след първото полувреме, но през втората част Аталанта върна интригата и до самия край не даде спокойствие на съперника.

Чиро Имобиле откри головата си сметка за Лацио 15-ата минута, а само пет по-късно Уесли Хут удвои преднината на гостите. В 33-ата минута римляните стигнаха и до трето попадение дело на Кристиано Ломбарди и изглежда решиха, че са спечелили мача.

През втората част обаче ситуацията на терена рязко се промени и Аталанта успя да върне два бързи гола чрез Франк Кесие в 63-ата и 67-ата минута.

Лацио все пак стигна до четвърто попадениев 89-ата минута чрез Данило Каталди, но в добавеното време бергамаските върнаха напрежението над съперника, като докараха нещата до 3:4 след гол на Андреа Петаня. До края обаче не остана време за нещо повече и домакините трябваше да се примирят със загубата.

Така Лацио прибави първи три точки в актива си и чака в приповдигнато настроение предстоящото дерби с Ювентус в следващия кръг.