Реал Мадрид започна като юмрук (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид, лишен от важни фигури в състава си, записа победа с 3:0 като гост на Реал Сосиедад в двубой от първия кръг на Примера дивисион. Гарет Бейл (2 и 90) и Марко Асенсио (40) донесоха успеха. Като цяло европейският шампион показа стръв и класа, за да заслужи първите си три точки в първенството.

Без контузените Кристиано Роналдо и Карим Бензема в нападението до Гарет Бейл се появиха Марко Асенсио и Алваро Мората. Матео Ковачич замени наказания Лука Модрич, а Хамес Родригес и Иско отново седнаха на скамейката. Еусебио Сакристан подреди 4-2-3-1, разчитайки в атака на бързака Хуанми, подпомаган от Давид Конча, Давид Сурутуса и младия талант Микел Оярсабал.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид След малко повече от минута игра "лос бланкос" откриха головата си сметка в Ла Лига. Даниел Карвахал центрира отдясно, Бейл се извиси и заби страхотен гол с глава, като Хернимо Руи само изгледа топката, влизаща в горния му ляв ъгъл. В 15-ата минута Кико Касийя излезе на 30-ия метър, за да изчисти с крак, спирайки буреносна акция на домакините. При ответното нападение Мората нахлу по аутлиния, стреля от малък ъгъл, но спечели само корнер.

В 20-ата нова скоростна акция на гостите от "Сантиаго Бернабеу" приключи с нисък изстрел на Тони Кроос, при който вратарят реагира точно. В 30-ата Конча подаде великолепно в наказателното поле, Асиер Ияраменди изскочи сам срещу вратаря, но реши да подава и не намери Хуанми. В 33-ата Бейл фалцира топката с външен в търсене на Мората, ала Руи плонжира жертвено и улови. В 37-ата Мората отново показа добър дрибъл, стигна до вратата, където беше спрян от вратаря.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид В 39-ата мадридчани изградиха нова много силна акция отдясно, Карвахал центрира към втората греда, където Мората не успя да стреля с глава. Минута по-късно Рафаел Варан хвърли далечен пас към Асенсио, младият халф се озова сам срещу вратаря и много технично копна топката - 0:2. В 43-ата Каземиро стреля с глава над гредата от едва пет метра след центриране от корнер.

"Чури урдин" започнаха нахъсано второто полувреме. В 47-ата минута Варан сбърка при изчистването, Сурутуса потърси Хуамни, който беше блокиран около дузпата. Минута по-късно Ковачич се отскубна от защитата, върна топката към дузпата, където защитник изби с шпагат. В 54-ата Мората получи жълт картон за симулация при спорно положение за дузпа.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид Минута по-късно Руи спаси изстрел на Мората, Кроос изпълни странична ножица около дузпата и топката се отби от напречната греда. В 57-ата Иниго Мартинес стреля с глава над гредата. В 68-ата Бейл беше фаулиран на дъгата. След шута топката се отби от стената, попадна у Ковачич, който отправи истинска бомба, отразена от вратаря.

Десет минути преди финала Еусебио извади централния си бранител Микел Гонсалес и пусна Карлос Вела. В 84-ата Оярсабал се втурна от центъра, надбяга Марсело, стигна до вратаря, но защитникът го настигна и с шпагат изби в корнер. В последния дъх на срещата Бейл получи подарък от защитата на домакините, с лекота преодоля вратаря и вкара в празната врата за крайното 0:3.