Борусия (М) с измъчена победа за Купата на Германия

Петкратният носител на трофея Шалке 04 стартира с лесна победа тазгодишното издание на турнира за Купата на Германия, след като се наложи с 4:1 над шестодивизионния клуб ФК 08 Вилинген. Кьолн, който има четири трофея от надпреварата, пък вкара цели седем гола на аматьорския БФК Пройсен, а Борусия (Мьонхенгладбах) се затрудни, но победи с минималното 1:0 като гост отбора на ШФ Дрохтерсен/Асел.

Шалке вкара два гола на Вилинген само за 19 минути, след като точни бяха Денис Аого и Бреел Емболо. Това позволи на футболистите от Гелзенкирхен да доиграят мача в тренировъчно темпо, но и така те успяха да вкарат още голове. Йоханес Гайс се разписа за 3:0 в 75-ата минута, а Клаас-Ян Хунтелаар отбеляза четвъртото попадение в полза на елитния клуб четири минути преди края.

Кьолн вкара само два на Пройсен през първата част, когато точни бяха Константин Рауш и Антони Модесте, но през второто полувреме и само в рамките на 11 минути "козлите" отбелязаха други четири гола. Доминик Маро, Марсел Рисе, Артьомис Рудневс и Юя Осако вкараха за 6:0, а последният оформи и крайния резултат с втория си гол в 88-ата минута.

Борусия (Мьонхенгладбах) отстрани ШФ Дрохтерсен/Асел с гол на Юлиян Корб, но момчетата на Андре Шуберт могат да бъдат доволни, защото други отбори нямаха този късмет. Кайзерслаутерн отпадна след загуба с 3:4 след продължения срещу Халешер ФК, а Айнтрахт (Брауншвайг) беше елиминиран от Вюрцбургер Кикерс с 0:1.