Анди Мъри продължава в Синсинати, Нишикори е аут

Двукратният олимпийски шампион Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Синсинати с награден фонд пет милиона долара. Поставеният под номер едно британец надигра с 6:3, 6:2 Кевин Андерсън за точно 90 минути. Това е победа номер 600 в кариерата на двукратния шампион на "Уимбълдън". Следващият съперник на Мъри е австралиецът Бърнърд Томич, който надигра много драматично със 7:6 (1), 7:6 (5) петия в схемата Кей Нишикори (Япония). До момента Мъри, който е двукратен шампион в Синсинати, има четири победи в четирите си двубоя срещу Томич.

Номер шест в схемата Томаш Бердих от Чехия отпадна от турнира в щата Охайо, след като загуби с 3:6, 6:4, 4:6 срещу 12-ия поставен Марин Чилич (Хърватия). Номер осем Доминик Тийм от Австрия също се класира за четвъртфиналите в Синсинати след отказване на деветия в схемата Гаел Монфис (Франция). Милош Раонич от Канада, номер четири, отстрани Юичи Сугита (Япония) след успех в три сета - 6:1, 3:6, 6:1.