Рома постигна целта си срещу Порто, изгониха Вермален в дебюта му (видео)

Отборите на Порто и Рома завършиха 1:1 в дербито от плейофния кръг за влизане в групите на Шампионската лига. "Джалоросите" поведоха с автогол на Фелипе в 21-ата минута, но в края на полувремето останаха с човек по-малко след червен картон на новото попълнение Томас Вермален. След почивката Андре Силва изравни от дузпа в 61-ата минута, но този резултат определено дава предимство на Рома преди ответния двубой на "Олимпико".

В състава на Рома като титуляри започнаха трима от новите играчи - вратарят Алисон и защитниците Вермален и Жуан Жезус. Привлеченият вчера Бруно Перес не попадна в заявката за двубоя на "Ещадио до Драгао", но се очаква да е на линия за реванша. В атака за "вълците" стартираха Един Джеко, Диего Пероти и Мохамед Салах.
В първите минути гостите бяха по-активни, но Салах не показа точен мерник. Пред другата врата Алисон направи сериозна грешка, от която Андре Андре не се възползва. Един Джеко също можеше да даде аванс на Рома, но се забави и Алекс Телес предотврати сигурен гол. В 21-ата минута Салах центрира от корнер, Фелипе не се ориентира добре и от крака му топката спря във вратата на безпомощния Икер Касийяс.

Веднага след гола Порто беше близо до изравняването след лоша намеса на Алисон, но Отавио не извлече максимума от ситуацията. Последваха силни изяви на Касийяс след удари на Салах и Раджа Наинголан. Малко преди края на полувремето "драконите" получиха числено предимство, след като Вермален, който вече имаше жълт картон, фаулира Андре Силва и беше изгонен още в дебюта си.
В началото на втората част гол на Андре Силва беше отменен след продължително суетене. Същият футболист направи още един пропуск, а Алисон с мъка изби коварно центриране на Алекс Телес в корнер. След неговото изпълнение топката сякаш се отби от ръката на Емерсон Палмиери и реферът Бьорн Куйперс показа бялата точка. Този път Андре Силва не сбърка и изравни.

С човек повече Порто доминираше и пристисна "вълците" в тяхната половина. Удар с глава на Фелипе излезе в аут, а Отавио от удобна позиция стреля право в ръцете на Алисон. В последните минути се стигна до грозни сцени, провокирани от Макси Перейра, но съдията овладя ситуацията. В добавеното време Рома можеше да изтръгне победата, но удар на Леандро Паредесе рикошира в играч на Порто и Касийяс улови.

ПОРТО - РОМА 1:1
0:1 Фелипе (21) авт.
1:1 А. Силва (61) д.