Анчелоти започна в Байерн с трофей, който Пеп не спечели от три опита (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Борусия (Дортмунд) в мача за Суперкупата на Германия и спечели трофея за 4-и път в историята си. Резултата откри Артуро Видал в 58-ата минута, а в 79-ата се разписа и Томас Мюлер. Това беше първи официален мач начело на Байерн за Карло Анчелоти. Италианецът донесе във витрината на мюнхенския колос отличието, което Джосеп Гуардиола не успя да завоюва нито веднъж по време на тригодишния си престой в клуба.

Двата отбора се изправиха за 4-и път в последните 5 години в спор за ценния трофей. През миналия сезон баварците спечелиха убедително титлата, а във финала за националната купа се наложиха над "жълто-черните" след изпълнение на дузпи.Байерн грабна Суперкупата на Германия
Дебют за Байерн направи Матс Хумелс, който беше привлечен през лятото именно от Борусия, а сега се завърна на "Сигнал Идуна Парк". Другото ново попълнение на мюнхенския гранд Ренато Санчес бе извън състава заради лека травма.

Хумелс си партнираше в центъра на защитата с Хавиер Мартинес, а крайни бранители пред Мануел Нойер бяха капитанът Филип Лаам и Дейвид Алаба. Тиаго Алкантара, Артуро Видал и Чаби Алонсо действаха в средата на терена, а триото в атака бе Томас Мюлер, Роберт Левандовски и Франк Рибери.Байерн грабна Суперкупата на Германия
За Борусия титуляр беше Себастиан Роде, дошъл от Байерн, а "блудният син" Марио Гьотце остана сред резервите и изобщо не се появи в игра. От новите играчи започнаха още Марк Бартра и Усман Дембеле, който помагаше в предни позиции на Пиер-Емерик Обамеянг.

Въпреки призивите от шефовете на Борусия за толерантно отношение към Хумелс, бранителят беше подложен на унищожително освирквания от феновете на доскорошния му клуб. Германският национал имаше няколко нестабилни отигравания в началните минути и след негова грешка Обамеянг можеше да открие резултата, но Хави Мартинес се намеси и помогна. Малко преди това Шинджи Кагава от удобна позиция нанесе разочароващ изстрел.Байерн грабна Суперкупата на Германия
В 14-ата минута Феликс Паслак поиска дузпа, след като негово центриране срещна ръката на Чаби Алонсо, но реферът Тобиас Велц даде знак играта да продължи. Байерн се опита да вземе инициативата в средата на терена, но не създаде нищо интересно пред вратата на Роман Бюрки. Много повече работа имаше за Мануел Нойер. В 33-ата минута той спаси опасен изстрел на напористия Дембеле, а при следващата атака на Борусия отново спря френския нападател.

Байерн пропусна единствената си стопроцентова възможност до почивката в 37-ата минута. Тогава Бюрки по невероятен начин спаси удар с глава на Видал, а после чилиецът от около метър прати топката високо в аут.Байерн грабна Суперкупата на Германия
Борусия стартира по-силно и втората част. В 50-ата минута Нойер с мъка извади силен удар на Паслак, който летеше към горния ляв ъгъл на вратата. Противно на логиката, Байерн откри резултата. Това стана в 58-ата минута след скоростна контра, при която Рибери подаде към Мюлер, а той остави топката за Видал. Бюрки отрази първия удар на халфа, но при добавката чилиецът беше безпощаден.

Инкасираното попадение разстрои играта на "жълто-черните". Томас Тюхел се опита да промени хода на мача с включването на националите Андре Шюрле и Юлиан Вайгъл. Анчелоти пък пусна Кингсли Коман и Йошуа Кимих. Байерн вече се защитаваше по-стабилно и не допускаше домакините така лесно да стигат до стрелкови позиции.Байерн грабна Суперкупата на Германия
В 79-ата минута Байерн узакони победата си. След центриране от корнер Хумелс отклони топката към Мюлер и звездата на баварците отблизо я насочи в мрежата. По този начин Мюлер сложи край на головата си суша, след като се представи разочароващо на Евро 2016.

Байерн не надигра Борусия, но спечели трофея благодарение на блестящите спасявания на Нойер през първото полувреме и ефективността си в атака през второто. Дортмунд показа сериозен офанзивен потенциал и даде заявка, че може да бъде достоен конкурент на баварците за титлата през този сезон.

БОРУСИЯ (Д) - БАЙЕРН (М) 0:2 (0:0)
0:1 А. Видал (58)
0:2 Т. Мюлер (79)