Берое съсече екзекутора на ЦСКА-София (видео)

Берое постигна втора поредна победа в Първа лига след успех с 1:0 над Верея в дербито на Стара Загора. Единственото попадение в двубоя реализира Георги Божилов, който се разписа и преди седмица за успеха с 2:1 над Славия в София.

За разлика от предишния кръг, когато Верея изненадващо надигра с 1:0 ЦСКА-София, днес вторият тим на Стара Загора не направи почти нищо смислено в атака и можеше да загуби и по-убедително, но в 94-ата минута Милисавлевич нацели напречната греда, а преди това голмайсторът Божилов пропусна още две добри положенияза символичните домакини.

В началото футболистите на Александър Димитров бяха по-активни. Почански и Василев опитаха да реализират, но изстрелът на първия бе твърде слаб и Колев без проблем спаси, а бранителят на зелените не улучи вратата след шут от 25 метра.

В 39-ата минута пред Божилов се откри добра възможност да стреля, но ударът му с глава от 6-7 метра не се получи и не затрудни Колев. Към края на първата част и Ерик Почански опита своя късмет, но шутира в аут.

Четири минути след почивката Верея можеше да поведе. Елиаш и Педро Еуженио осъществиха бърза атака с едно докосване, но шутът на втория от 16 метра профуча над напречната греда.

Така се стигна до 57-ата минута, в която Берое откри резултата. Александър Василев центрира в наказателното поле, стражът на Верея Пламен Колев изпусна топката и за Георги Божилов не бе проблем от 2-3 метра да изпрати във вратата за 1:0.

В 74-ата минута зелените като по чудо не вкараха втори гол. Почански центрира отдясно към Божилов, който стреля от 5 метра с глава, но в аут.

В заклучителния четвърт час тимът на Александър Томаш опита да натисне своя съперник, но по-опасните положения отново бяха пред тяхната врата. В 94-ата минута Неманя Милисавлевич можеше да реализира второ попадение след перфектно изпълнен пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Така след два изиграни мача Берое е с пълен точков актив, докато в третия си двубой в Първа лига Верея допусна първи гол и първа загуба в първенството.

БЕРОЕ - ВЕРЕЯ 1:0