Суонзи вгорчи завръщането на Бърнли (видео)

Отборът на Суонзи надигра с 1:0 като гост завърналия се в Премиър лийг тим на Бърнли в среща от първия кръг на английския шампионат. Лирой Фер реализира късен гол в 82-ата минута. Като цяло уелският отбор беше по-активният и отправи повече удари от своя съперник.

Фернандо Йоренте имаше своя първи шанс в началните минути, но не насочи достатъчно добре топката с глава. Цар Лъв беше голямата заплаха пред вратата на Том Хийтън преди почивката, но или беше уловен в засада, или не успяваше да стреля достатъчно добре. Пред другата врата най-опасен беше дебютантът Анди Грей. В 29-ата минута Грей шутира от въздуха прекалено високо. В края на полувремето Грей стреля много добре след корнер, но Лукаш Фабиански се справи. В последните секунди преди почивката Скот Арфийлд изчисти от голлинията на домакините.

В 50-ата минута Дийн Марни стреля с глава и за мъничко пропусна целта. В 61-ата Матю Лоутън също не беше точен. Гилфи Сигурсон и Федерико Фернандес също се разминаха с гола в 63-ата и 64-ата минути. В 73-ата Уейн Раутлидж центрира, а Джеферсън Монтеро насочи с глава в ръцете на вратаря. В 77-ата Йоренте не успя да затрудни вратаря след изпълнение с глава. В 82-ата гостите отбелязаха чрез Лирой Фер, който вкара от много близка дистанция.