Двойна късна драма - Реал Мадрид е супершампион (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа след победа с 3:2 след продължения срещу Севиля в дуел, игран в Трондхайм. Серхио Рамос за пореден път спаси своите в самия край - с изравнителен гол в 93-ата минута. Победният пети гол падна в 119-ата минута след изключителен пробив на Даниел Карвахал.

Без голяма част от нападателната си мощ в атака Зинедин Зидан заложи на Марко Асенсио, Алваро Мората и Лукас Васкес. Лука Модрич остана на пейката, както и Хамес Родригес. Хорхе Сампаоли разчиташе на новопривлечения Лусиано Вието, подпомаган от Хироши Кийотаке и Витоло.

Реал Мадрид - Севиля Срещата започна спокойно с игрово предимство за "белите" от Мадрид. В седмата минута Серхио Рамос стреля с глава след корнер, а Мариано успя да избие пред голлинията. Нападенията на "лос меренгес" не бяха достатъчно остри и в повечето случаи приключваха без удар. Андалуският тим пък рядко излизаше от собствената половина.

Реал Мадрид - Севиля В 21-ата минута Марко Асенсио реализира великолепен гол с далечен удар. Младокът намери много добре топката от 25 метра, а Серхио Рико само изгледа как тя попадна точно около дясната сглобка - 1:0. След гола момчетата от "Рамос Санчес Писхуан" заиграха по-активно. В 30-ата минута Даниел Карисо получи коридор за далечен шут, отправи коварна топка, но Кико Касийя някак изби. В 41-ата севилци стигнаха до равенство. Новото попълнение Франко Васкес се възползва от овладяна от Витоло топка и от 15 метра насочи в далечния ъгъл - 1:1. В 44-ата Даниел Карвахал центрира отдясно, след което Иско стреля с глава в ръцете на Рико.

Реал Мадрид - Севиля Втората част стартира с натиск на столичани. В 55-ата минута Иско стреля от границата на наказателното поле, но спечели само корнер. Карим Бензема се появи в игра в 60-ата минута и малко по-късно беше оставен да стреля с глава. В 71-ата Витоло много хитро измами Рамос и спечели дузпа за Севиля. Бързоногото крило финтира бранителя, който задържа крака си прекалено дълго и спъна своя съперник. Коноплянка реализира хладникръвно от бялата точка - 1:2. Севилци се справяха добре с удържането на своя съперник, но до 93-ата минута. Тогава незнайно как Серхио Рамос беше оставен непокрит в малкото наказателно поле и вкара с лекота с глава - 2:2.

Реал Мадрид - Севиля В началото на първото продължение Коло получи втори жълт картон за нарушение срещу Лукас Васкес. Хамес Родригес предпочете удар от малък ъгъл и намери ръцете на Рико. В 95-ата Модрич шутира от 19 метра - над гредата. Натискът на Реал донесе топка в мрежата на севилци. Серхио Рамос се пребори и хитро мушна топката зад голлинията, но страничният рефер видя спорно нарушение. Попадението не беше зачетено заради съмнителен фал в атака. В края на продължението Варан застана на пътя на топката след шут на Кийотаке.

В 111-ата минута Лукас Васкес излезе сам срещу Рико, но стражът блокира удара, а след това защитник изчисти от голлинията. В 113-ата Бензема насочи с глава покрай гредата в аут, а две минути по-късно Хамес Родригес шутира атрактивно от въздуха - в ръцете на вратаря. Нещата сякаш отиваха към дузпи, когато Карвахал взе всичко в свои ръце. Десният бек смело се устреми напред, преодоля един куп бранители с техничен външен фалц реализира за 3:2.

Реал Мадрид спечели своята трета Суперкупа на Европа. Севилци остават само с едно такова отличие - от 2006 година.

Реал Мадрид: Касийя; Карвахал, Рамос, Варан, Марсело; Ковачич (73 - Хамес), Каземиро, Иско (66 - Модрич); Асенсио, Мората (62 - Бензема), Лукас Васкес
Севиля: Рико; Карисо (46 - Рами), Пареха, Коло; Мариано, Нзонзи, Ибора (74 - Краневитер); Кийотаке, Вието (67 - Коноплянка), Витоло