Берое прати Славия на дъното (видео)

Отборът на Берое победи с 2:1 Славия след обрат на стадион "Васил Левски" в мач от втория кръг на Първа професионална лига. Така Александър Димитров дебютира с три точки в "А" група, а столичани останаха на последното 14-то място в първенството без спечелена точка.

В първия кръг "белите" отстъпиха с 0:2 пред ЦСКА-София, докато Берое почива заради участието на Лудогорец в евротурнирите.

Димитров не можеше да разчита на контузените Радослав Кирилов, изтърпяващия наказание Ерик Почански и Атанас Зехиров. Треньорът на Славия пък Александър Тарханов върна сред титулярите Абуд Омар, който бе изгонен в 88-ата минута за втори жълт картон.

Славия - Берое Първия гол в срещата заби Сердер Сердеров, който се възползва от грешка на защитата на гостите още в 120-ата секунда, като отбеляза първото попадение за домакините през този сезон в родния елит.
В 15-ата минута обаче Александър Василев изравни резултата с хубав диагонален изстрел от над 20 метра. В началото на второто полувреме след центриране от корнер Георги Божилов донесе пълен обрат. Бившият играч на Черно море бе оставен непокрит в 52-ата минута и даде аванс на "заралии".

Славия - Берое Талантливият Георги Йомов пропусна отличен шанс да изравни, а след това гостите можеха да вкарат и трети гол. Тези пропуски можеха да се окажат фатални за Берое, тъй като дори с 10 човека Божидар Васев в последната минута удари горната греда на гостите.

Така Берое вече е в серия от шест поредни мача без поражения от Славия, докато "белите" вкараха първи гол във вратата на "зелените" за първи път след пет мача. За последно Славия победи Берое с 6:1 през сезон 2012/2013.

Славия - Берое Димитров ще търси първа победа пред своята публика в дербито с Верея, докато момчетата на Александър Тарханов ще търсят първи точки срещу "канарчетата".

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 1:2