Лудогорец прегази Ботев Пд (видео)

Лудогорец започна ударно новото първенство след разгромна домакинска победа с 4:1 над Ботев (Пловдив). Гостите откриха резултата още във втората минута, когато Стенио засече с глава центриране от корнер и от 4-5 метра вкара на излезлия неразчетено Милан Борян.

След попадението домакините натикаха своя опонент в неговата половина и бързо успяха да изравнят. Това се случи в 9-ата минута, когато Марселиньо изведе великолепно Сисиньо сам срещу Георгиев. Десният бек можеше да подаде на Кешеру, който се намираше на празна врата, но предпочете да стреля покрай излезлия да го пресрещне вратар и за негов късмет сполучи - 1:1.

В 19-ата минута орлите осъществиха пълен обрат, а автор на втория гол за домакините стана Марселиньо, разписал се след брилянтен удар от пряк свободен удар.

Шампионите продължиха да доминират и до края на полувремето стигнаха до още един гол. При поредна атака отдясно топката бе подадена към Сисиньо, който си я пое, но Костадин Стоянов го фаулира и реферът Николай Йорданов отсъди дузпа, която Клаудиу Кешеру без проблем реализира.

След почивката нещата не се промениха кой знае колко. В 53-ата минута бърза атака на орлите завърши с брилянтно центриране отляво на Мисиджан към Кишада, който овладя топката и с мощен шут от десетина метра покачи на 4:1.

В 70-ата минута и Мисиджан можеше да запише името си сред голмайсторите, но пропусна да вкара от 6-7 метра. След това футболистите на Георги Дерменджиев намалиха темпото и позволиха на Ботев да се изнесе малко по-напред, но гостите така и не успяха да застрашат сериозно Милан Борян.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 4:1