Юношите на Левски до 19 г. загубиха с 1:2 от Ботев (Пловдив)

Юношите на Левски до 19 години загубиха с 1:2 от връстниците си от Ботев (Пловдив) в последната контрола на двата тима на лагера в Трявна. "Жълто-черните" изиграха силен мач, като само добрите изяви на Димитър Шейтанов ги лишиха от по-изразителен успех, след като стражът на софиянци спаси няколко чисти положения на съпреника.

В първите минути "сините" контролираха повече топката, но по никакъв начин не успяха да стигнат до сериозни опасности пред вратата на "канарчетата". В 33-ата минута Иван Кирев и Здравко Жилов комбинираха пред наказателното поле на столичани, след което Кирев се озова очи в очи с Шейтанов и не пропусна за 1:0.

По подобие на първото полувреме и в началните минути на втората част "сините" контролираха топката в по-дълги периоди и този път се възползваха от превъзходството си. В 58-ата минута удар на Алекс Боримиров от фаул се отклони от напречната греда, а 3 минути по-късно резултатът бе изравнен. Георги Янев проби по лявото крило и центрира към Петър Иванов, който отблизо засече за 1:1.

В 76-ата минута пловдивчани отново поведоха в резултата, а голът бе копие на първото попадение на "канарчетата". Мартин Татаров и Петър Чалъков взаимодействаха пред наказателното поле на "сините" и Татаров се озова на чиста стрелкова позиция, а ударът му не остави шанс на Шейтанов за крайното 2:1 за Ботев.

Левскарите, които през този сезон ще участват в младежката Шампионска лига, се прибират днес в София, където ще продължават с тренировките на базата на стадион "Георги Аспарухов" под ръководството на старши треньора си Димитър Телкийски.