Литекс започна контролите с убедителна победа

Отборът на Литекс стартира с победа предсезонните си контроли. Възпитаниците на Живко Желев надделяха с 3:1 като гост над третодивизионния Локомотив (Русе). Това бе първа проверка за тима, който се подготвя за участие в Северозападната „В“ група този сезон. В спаринга наставникът имаше възможност да види в игрова обстановка трениращите в града на люляците от десетина дни футболисти. На базата на тяхното представяне и потенциал ще бъде определен окончателно съставът на ловчанлии. В сряда от 18.00 ч. предстои приятелски двубой на Градския стадион срещу Вихър (Славяново). Досега "оранжевите" действат без много шум и гръмки обещания, но е ясно, че имат амбиция и условия да се превърнат в сериозни кандидати за промоция във втория ешелон.

Иначе срещата в Русе премина при пълна доминация на Литекс, ясно изразена особено през първата част. Виктор Мицаков откри резултата в 18-ата минута след асистенция на Искрен Писаров.Четвърт час след това при бърза контра Тошко Тодоров изведе Кристиян Петков сам срещу вратаря и той за малко не скъса мрежата за 0:2. Авансът на оранжевите стана класически след почивката с попадение на Александър Асенов, възползвал се от асистенция на Иван Петков. Накрая домакините стигнха до почетен гол. Ловчанлии имаха и други положения, но късмет да се разпишат нямаха Генков, Петков, Асенов и Деско Русев.

Съставът на Литекс: Д.Вълков, М.Симеонов (кап), Крачунов, Ив.Иванов, Д.Димитров, Писаров, Т.Тодоров, Кр. Петков, Селимински, К.Генков (Тодоров, Удев, Грозев, Филипов, Ст.Иванов, Й.Петков, Ив.Петков, Асенов, Скорчев. Д.Русев, Кинчев)