Левски U19 ще участва в младежката Шампионска лига

Отборът на Левски до 19 години ще участва в Шампионската лига, след като служебно ще заеме мястото на Литекс.

"Днес ПФК Левски бе уведомен от Българския футболен съюз, че във футболната ни централа е получено писмо на 20.07.2016г. от УЕФА, в което се съобщава, че ПФК Левски има право да участва в младежката Шампионска лига. Имайки предвид член 4.07 от Правилника на УЕФА за младежката Шампионска лига за сезон 2016/2017, отборът, който е загубил финала за Купата на БФС, има правото да заеме мястото на отбора победител, който не е покрил критериите. В случая отборът на Левски U19 ще участва на мястото на Литекс (Ловеч).

Пожелаваме успех на отбора, воден от Димитър Телкийски, в младежката Шампионска лига на УЕФА", пише официалната страница на "сините".

Преди два дни УЕФА взе решение да извади юношеския отбор на Литекс, набор 98, от Младежката шампионска лига. "Оранжевите" добиха право на участие в най-престижната клубна надпревара, след като през май спечелиха Купата на БФС. Това се случи след минимален успех с 1:0 над Левски.

Победата над "сините" им предостави възможност за втори път да представят България в Младежката Шампионска лига. Сега обаче, заради преструктурирането и преименуването на Литекс в ЦСКА-София, европейската футболна централа е взела решение да извади "люляците" от надпреварата.