Португалец даде летящ старт на ЦСКА-София в ППЛ (видео+галерия)

ЦСКА-София стартира ударно в Първа професионална лига след домакински успех с 2:0 над Славия. В герой за червените се превърна португалецът Диого Виана, който отбеляза и двата гола за своя отбор.

Успехът за тима на Христо Янев обаче не дойде никак лесно, тъй като при 0:0 и 1:0 гостите от "Овча купел", чрез Борислав Балджийски, изпуснаха две от така наречените 100-процентови положения за попадение.

ЦСКА - Славия

Червените започнаха по-добре срещата и в 7-ата минута Диого Виана имаше шанс да стреля от добра позиция, но изпрати топката над вратата. Само 120 секунди по-късно Десподов засече с глава центриране отдясно, но изстрелът му от 2-3 метра бе спасен от Кирев.

В 20-ата минута първо Галчев изведе Преслав Йорданов сам срещу вратаря, но таранът се засуети и Бранеков изчисти с шпагат. Последва контраатака на белите, след която Ивайло Димитров изскочи очи в очи с Китанов, притичалият Перез влезе в единоборство с нападателя на Славия, който падна, гостите поискаха дузпа, но реферът Никола Попов прецени, че такава няма.

В 28-ата минута Галчев стреля опасно с глава, но Кирев отново изби в корнер. До края на полувремето нямаше повече сериозни опасности и първата част приключи при 0:0.

Само четири минути след почивката Славия пропусна най-добрата възможност за гол до този момент. След груба грешка на червената отбрана Балджийски получи подарък, озовавайки се фронтално очи в очи с Китанов, но шутът на халфа на гостите бе спасен от стража на домакините.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 58-ата минута, когато откри резултата. Диого Виана получи пас от Арсенио Нунеш, стреля от малък ъгъл и след недобра намеса на Марио Кирев топката влетя в мрежата на гостите.

В 62-ата минута Славия като по чудо не изравни. Балджийски изскочи зад отбраната на домакините, но от 6-7 метра шутира високо над вратата. Червените отговориха подобаващо девет минути по-късно, когато Нунеш центрира към Преслав Йорданов, но нападателят направи по-трудното и от 5-6 метра шутира в аут.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Виана развинти бялата отбрана и след майсторско копване над излезлия да го пресрещне Марио Кирев вкара втория си гол в срещата - 2:0 за ЦСКА-София.

В заключителните секунди на даденото от рефера продължение сред голмайсторите можеше да се разпише и резервата Густаво Кулма, който с удар от дистанция нацели напречната греда.

ЦСКА-СОФИЯ - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Диого Виана 58
2:0 Диого Виана 78

ЦСКА-София: 12. Китанов, 2. Атанасов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 7. Виана, 8. Галчев, П. Йорданов, 10. Арсенио Нунеш, 15. Малинов, 19. Десподов

СЛАВИЯ: 12. Марио Кирев, 2. Димитър Буров, 6. Александър Бранеков, 15. Петко Христов, 11. Георги Пашов, 27. Емил Мартинов, 7. Борислав Балджийски, 14. Ивайло Димитров, 8. Божидар Васев, 35. Георги Йомов, 9. Сердер Сердеров